پکیج های تصفیه فاضلاب به صورت فلزی و پیش ساخته از ظرفیت 10 متر مکعب در روز تا 600 متر مکعب در روز برای مصارف در اجتماعات کوچک نظیر هتلها، بیمارستانها، کارخانه های مختلف و .. مناسب می باشند. 

فرهیختگان آنلاین: معاونت علمی و فناوری رئیس جهمور اعلام کرد: در برخی موارد مجموعه‌هایی جهت جذب مخاطب از عنوان «دانش‌بنیان» استفاده می‌کنند که این امر به هیچ عنوان مورد تایید مراجع رسمی و قانونی کشور نیست.«مجمع مدیران دانش‌بنیان»...

همانطور که پهپادها در آسمان به پرواز درمی‌آیند تا یک سری ماموریت‌های انسان را از قبیل عکسبرداری از مناطق صعب‌العبور را انجام دهند، زهپادها نیز در اعماق دریا ماموریت‌هایی را که انجام آنها برای انسان واقعا دشوار یا غیرممکن...

محققان دانشگاه ایلی‌نوی در اربانا-شمپین با همکاری محقق ایرانی قالب‌های دینامیکی ابداع کرده‌اند که برای تولید مواد نیمه‌رسانای ارگانیک مورد نیاز در تولید ابزار الکترونیکی چاپی کاربرد دارند.

دیپ‌مایند (DeepMind)، شرکت بریتانیایی هوش مصنوعی که در سپتامبر سال ۲۰۱۰ تحت عنوان فناوری‌های ذهن عمیق تاسیس شد و در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد، در زمینه هوش مصنوعی به دستاوردهای جالبی دست یافته است. هوش مصنوعی این شرکت...

دانشمندان نه تنها موفق به بازسازی شرایط آزمایشگاهی برای تشکیل کریستال یخ فضایی روی زمین شدند، بلکه این فرآیند را به ثبت هم رساندند.

یک پهپاد چهاربال با وزنی کمتر از یک کیلوگرم توانست در عرض یک ساعت نزدیک به 290 کیلومتر را طی کند و از این طریق رکوردی استثنایی را به ثبت برساند.

کمپانی RED که دوربین‌های دیجیتال حرفه‌ای برای فیلمبرداری فیلم‌های هالیوودی می‌سازد، به تازگی تلفن‌های هولوگرافیکی‌ای طراحی کرده است که برای دیدن هولوگرام‌های آن نیاز به شیشه نیست.

جانشین هابل در داخل یک اتاقک بزرگ محبوس شده است تا تحت یک رشته آزمایش برای شبیه‌سازی شرایط حاکم در مدار زمین قرار گیرد.مهندسان ابتدا باید همه هوای محفظه را خالی کنند و بعد دمای آن را در حد فوق‌العاده‌ای پایین آورند.

شرکت «هانکوک تایر» به‌تازگی رقابتی را برگزیده است که در آن طرح‌های خلاقانه آینده‌گرا از هاوربوردهای مغناطیسی تا اتوبوس‌های خودران به چالش کشیده شدند. این شرکت معتقد است که این طرح‌ها یک روزی به واقعیت می‌پیوندند.

دانشمندان به دستاوردهایی برای تحریک بعضی بخش‌های مغز در حین خواب دست یافته‌اند که با کمک این روش‌ها، بالاخره یک روز می‌توانند حافظه انسان را در حال خواب بهبود بخشند.