فرهیختگان: 13 سال از تاسیس شبکه اجتماعی فیس‌بوک می‌گذرد؛ شبکه‌ای که گفته می‌شود طرح آن در خوابگاه دانشگاه هاروارد و بین بحث‌های دانشجویان جوان این دانشگاه شکل گرفته است.

فرهیختگان گروه دانش طی نخستین پرواز فضاپیمای Juno ناسا در اطراف سیاره مشتری و بررسی‌های اولیه، محققان آمریکایی اعلام کردند که جو مشتری از توفان‌های عظیم و سهمگین و رودخانه‌های آمونیاکی تشکیل شده است که از عمق به داخل بزرگ‌ترین...

فرهیختگان گروه دانش: شرکت Rocket Lab در سیلیکون‌ولی یک موشک ساخته شده با فناوری پرینت سه‌بعدی متعلق به کشور نیوزلند را که با نیروی باتری پرواز می‌کند، از شبه‌جزیره «ماهیا» نیوزیلند به فضا پرتاب کرد.

فرهیختگان: با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا و نیز آغاز ماه رمضان و از دست رفتن آب بدن به دلیل تعریق و کاهش مصرف آب روزانه، باید بیش از پیش نسبت به مصرف انواع مایعات و میوه‌ها و سبزیجات آبدار توجه داشت.

گروه دانش محققان ژاپنی در اقدامی موفق به تولد موش‌هایی شده‌اند که با کمک اسپرم‌های ذخیره‌شده در ایستگاه بین‌المللی فضایی تولید شده‌اند.

گروه دانش دانشمندان موفق به کشف فسیل‌های یک کودک به نام «سِلام» شدند و جنازه او را که در ماسه‌سنگ‌ها مدفون شده بود، در حفاری‌های خود کشف کردند. محققان با کشف این فسیل، اولین ستون‌مهره‌های کامل را در اجداد نخستین انسان پیدا...

عطیه نوری: دانش بیوهک درصدد کم کردن هرچه بیشتر فاصله میان انسان و ماشین است. بیوهک، گریندرها یا ترابشریت به دانشی اشاره دارد که در پی بهبود محدودیت‌های زیستی است.

امواج وای‌فای از میان دیوارها عبور می‌کنند، به همین دلیل است که می‌توانیم مودم را در هر قسمت از خانه قرار دهیم و در تمامی اتاق‌ها به شبکه متصل شویم.

ندا اظهری: مفهوم مرگ‌مغزی و درک آن برای خانواده‌ای که عزیزش روی تخت بیمارستان دراز کشیده و هرلحظه منتظر شنیدن خبر بهبودی اوست، امر دشواری است.

گروه دانش شرکت مخابرات ژاپنی سافت بانک که مالک شرکت آمریکایی اسپرینت نکستل به شمار می‌رود و دولت عربستان صعودی اقدام به راه‌اندازی بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری فناوری جهان کردند. به گزارش «engadget»، شرکت اپل، کوآلکام و شارپ...

گروه دانش سوئیس به توقف توسعه انرژی هسته‌ای در این کشور رای داد. به گزارش «bbcworld»، روز یکشنبه در جریان یک همه‌پرسی در سوئیس 58 درصد آرا به توقف نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای و جایگزینی منابع انرژی‌ پاک داده شد.

گروه دانش باستان‌شناسان در حفاری‌های اخیر موفق به کشف قدیمی‌ترین مکان مقدس در انگلیس شدند که قدمت آن به بیش از چهار هزار سال پیش برمی‌گردد.

گروه دانش محققان مشغول ساخت نوعی قرص موسوم به قرص ورزش هستند که افراد سالمند یا چاق یا به طور کلی افرادی که به سختی حرکت می‌کنند بتوانند بدون ورزش کردن از فواید آن بهره‌مند شوند.

فرهیختگان: گوش یکی از عضوهای حیاتی بدن است که به دلیل تماس مستقیم با هوا، احتمال آلوده شدن آن بالاست و اغلب خود را با خارش، درد و عفونت نشان می‌دهد.

ندا اظهری: روزهای امتحانات آغاز شده است و جدی‌ترین دغدغه دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها نمرات و امتحانات آنهاست. یکی از ملزومات برای بهتر شدن نتیجه امتحانات تمرکز روی دروس خوانده شده است.

گروه دانش فیس‌بوک 110 میلیون یورو (122 میلیون دلار) از سوی اتحادیه اروپا جریمه شد. گفتنی است این حکم خللی در روند واگذاری واتس‌اپ به وجود نمی‌آورد.

گروه دانش شرکت آمریکایی «HPE» از نمونه اولیه قدرتمندترین کامپیوتر جهان رونمایی کرد. به گزارش «رویترز»، این کامپیوتر می‌تواند حجم اطلاعات بیشتری را نسبت به سیستم‌های مشابه خود در جهان نگهداری کند.