رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران درباره علل بروز خون دماغ توضیحاتی ارائه کرد و گفت: به افراد توصیه می‌شود برای پیش‌گیری از خون دماغ علاوه بر مرطوب نگه‌داشتن داخل بینی به کمک پماد‌های مخصوص و استفاده از محلول کلر و سدیم...

سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا با تحلیل داده‌های قدیمی موفق به کشف 10 سیاره جدید شد که شرایطی شبیه به زمین دارند.

دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات برای نخستین بار نرم‌افزار شبیه‌سازی مخازن نفتی CMG را با مجوز رسمی از شرکت کانادایی CMG برای پایان‌نامه‌ها در اختیار دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی قرار داده است.

فرهیختگان: سرطان کبد، دومین عامل مرگ ناشی از سرطان در دنیا به شمار می‌رود اما با وجود این، هنوز محدودیت‌های درمانی برای کنترل و درمان این بیماری وجود دارد.

نتایج بررسی داده‌های پایگاه ای‌اس‌آی (ESI) از وضعیت علمی کشور در 10 سال نشان می‌دهد که ایران از 2.71 استناد به ازای هر مقاله منتشر شده در نشریات معتبر علمی در سال 2007 به 3.28 استناد به ازای مقاله در سال 2017 رسیده است.

فرهیختگان: سکته قلبی یکی از دلایل عمده ناتوانی درازمدت در بسیاری از کشورهای دنیا به شمار می‌رود.

گروه دانش تهدید هکرها در ماه‌های اخیر به بیشترین میزان خود رسیده است و کاربران دستگاه‌های مبتنی‌بر اینترنت لحظه‌ای از هجوم باجگیران فضای مجازی در امان نیستند.

گروه دانش سیاره مشتری در یک چشم‌ برهم زدن زمین‌شناسی شکل گرفته است. دانشمندان بر این باورند که هسته سنگی آن کمتر از یک میلیون سال بعد از آغاز شکل‌گیری منظومه شمسی تشکیل شده و طی 2 تا 3 میلیون سال بعد نیز هسته آن تا 50 برابر...

گروه دانش دیابت نوع 2 هر روز گسترده‌تر می‌‌شود و مساله مهم برای این بیماری، ارتباط آن با بیماری‌هایی چون سکته و بیماری کلیوی است. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که داروی مشابهی برای مبتلایان به افت قند خون و مبتلا به دیابت...

گروه دانش سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی صبح دیروز از پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در تهران بازدید کرد. در این بازدید مرتضی موسی‌خانی، سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و پروین داداندیش، رئیس دانشگاه...

ندا اظهری: سال‌هاست منجمان، ستاره‌شناسان و محققان این عرصه تمام تلاش خود را برای یافتن موجودات فرازمینی یا موجودات بیگانه در منظومه شمسی کرده‌اند و امیدوارند روزی موفق شوند شواهدی از آنها به دست آورند.

گروه دانش بحث‌ خودران‌ها تنها به خودروها محدود نمی‌شود و این فناوری به صنعت کشتی‌سازی نیز کشیده شده است. به گزارش «digitaltrends»، کشتی‌های باری خودران و بدون‌سرنشین به‌زودی راهی پهنه اقیانوس‌ها خواهند شد.

فرهیختگان گروه دانش گزارش‌ها حاکی از آن است که سازمان غذا و داروی چین محصول جدید محققان این کشور را تحت‌عنوان دستگاه تعویض دریچه قلب مورد تایید قرار داد.