احسان قاضی‌زاده‌هاشمی، نماینده مجلس و عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: «ما معتقدیم اگر بایکوتی قرار است صورت بگیرد باید از سمت مخاطبان باشد و هیچ جریان و حزبی نمی‌تواند بایکوت‌کننده کار فرهنگی و تلویزیونی باشد. هیچ منعی هم...

قسمت جدید «داستان اسباب‌بازی‌ها» در سال 2019 اکران شد و اکنون بعد از چهار هفته اکران توانسته به فروش 700 میلیون دلاری دست یابد.

شورای انتخاب جشنواره آن سال با «از کرخه تا راین» مخالف بود، ولی سیدمحمد بهشتی از فیلم دفاع می‌‌‌کرد و من در حضور خدا نمی‌‌‌توانم نگویم و کتمان شهادت کنم. آقای وزیر در حضور ما تلفنی به انوار دستور داد تا با مسئولیت خودش فیلم...

مجیدی در آثار قبلی خود هم همین روش را برای انتخاب بازیگران فیلم‌هایش برگزیده بود؛ جایی که سراغ رضا ناجی برای «بچه‌های آسمان» و «آواز گنجشک‌ها» می‌رود یا محسن رمضانی را در «به رنگ خدا» کشف می‌کند.

میرکریمی «ما همه با هم هستیم» را با سرمایه سجاد علیجانی درحالی تهیه کرده است که کارگردان کار، کمال تبریزی، خودش هم از فضای دیگری آمده بود و وضعیت امروزش را به هیچ‌وجه نمی‌شد سال‌ها پیش حدس زد.

منتظر توضیحات باجزئیات شرکت عالیس و سازمان صداوسیما هستیم تا اگر واقعیت غیر از اعداد گزارش ماست، اصلاح و اطلاع‌رسانی شود.

در این مقاله قصد داریم به بهانه سریال جنجالی «گاندو» که نمایش تصویر جاسوسی به نام جیسون رضاییان در آن بحث‌های زیادی ایجاد کرد، تعدادی از فیلم‌های هالیوودی را در ژانر جاسوسی و زندگینامه‌ای بررسی کنیم.

فیلم تیم برتون در ‌انگیزه دادن به مخاطبانش، خصوصا مخاطب کودک که در مرحله رشد ذهنی است، خیلی خوب عمل می‌کند. دامبو ورای دیدگاه‌های کوته‌بینانه انسانی و عرف‌های ضعیف‌کش و تحقیرآمیز روزمره عمل می‌کند؛ جایی که کسی او را باور...

پرونده سینمایی کانون پرورش فکری تقریبا بسته شده است و با پیوند برقرار کردن بین نوع شروع به کار این سازمان و وضعیت فعلی‌اش، می‌شود به سرانجام فعالیت‌های موقت و واکنشی در حوزه فرهنگ نگاهی عبرت‌آموز انداخت.

بخش قابل‌توجه فروش سینمای جهان، از سال‌های ۲۰۱۶ به بعد مربوط به بازار چین است که در این چند سال با گسترش تعداد سینماها و اکران گسترده‌ فیلم‌ها دخل بزرگی برای سینمای جهان ایجاد کرده است.

دوربین در «ماجرای نیمروز1» به داخل خانه تیمی موسی خیابانی نرفته و ارتباطات درون سازمانی منافقین و حتی روابط عاطفی اعضایش را دستمایه قصه نکرده بود، اما در «ماجرای نیمروز؛ ردخون» دوربین به زندگی و آدم‌های گرفتار سازمان، نزدیک‌تر...

اصلی‌ترین عنصر در سینمای نئونوآر پلیس فاسد و خشن است و اساسا یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های منفی جامعه آمریکا، پلیس آن محسوب می‌شود. بسیاری از این نوع فیلم‌ها در لس‌آنجلس ساخته می‌شوند و البته مکتب نیویورک در سینمای آمریکا...

در نظرسنجی اردیبهشت‌ماه یک نهاد دانشگاهی علیخانی محبوب‌ترین مجری تلویزیون است و جواد خیابانی بعد از فردوسی‌پور و رامبد جوان در رتبه چهارم قرار دارد.

به‌لحاظ رسانه‌‌ای، به سردشت و حلبچه کمتر پرداخته شده و سردشت مظلوم‌تر است و باز جنایتی که در سردشت اتفاق افتاده، نسبت به شهرهای دیگر ایران شناخته شده‌‌تر است.