وسعت اراضی، مراتع و منابع طبیعی حفاظت شده ایران به حدود 7600 محیط بان نیاز دارد در حالی که هم اکنون تنها 3 هزار محیط‌بان از 17 میلیون هکتار عرصه طبیعی کشور حفاظت می‌کنند و با توجه به کمبود نیرو و تجهیزات هر سال تعدادی از...

از آن شب چیزی جز تاریکی به یاد نمی آورم، سکوت ترسناکی بر فضا حاکم شده بود هر چه سعی می کردم فریاد بزنم نمی توانستم حتی بدن خودم را زیرخروارها آوار حس نمی کردم، هیچ چیزی جز سکوت و تاریکی مطلق نبود، به مادرم فکر می کردم و خواهر...

سرپرست اورژانس کشور از آمادگی کامل اورژانس برای پوشش راهپیمایی روز قدس خبر داد. دکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با اشاره به آماده باش اورژانس برای پوشش راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور،...

یک روانشناس بالینی معتقد است: در آمار ارائه شده ازآسیب های اجتماعی مشاهده شده افرادی که با هدف کمک به اعضای خانواده فرد معتاد به آن ها خدمت می کنند، گاهی خودشان یکی از منابع آسیب به خانواده فرد مصرف کننده هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با تشریح هزینه واکسن مننژیت از سوی حجاج گفت: طبق دستورالعمل پزشکی حج، سه گروه از بیماران نمی‌توانند به حج اعزام شوند، اما بیماران دیالیزی به مانند سال‌های گذشته به حج اعزام خواهند شد.

در بسیاری از داستان‌های کهن و افسانه‌های قدیمی همیشه از اواسط داستان پای گنجی به میان می‌آمد مدفون در دل غار، در جزیره‌ای دور یا در کشتی‌های غرق شده در کف دریا. برای یافتن این گنج‌های افسانه‌ای قهرمان داستان باید راهی سفری...

مدیر حج و زیارت استان تهران با بیان اینکه تا 4 تیر ماه 2420 تهرانی جهت حضور در عتبات عالیات در ماه رمضان در سامانه سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده‌اند گفت: از این میزان تا کنون 1810 نفر به عتیات اعزام شده‌اند.

فرهیختگان: پسر جوان که درحال مستی در دعوا با پسر همسایه وی را کشته بود، دیروز پای میز محاکمه ایستاد و اشک پشیمانی ریخت تا شاید بتواند رضایت اولیای‌دم را جلب کند.

فرهیختگان: با تایید روان‌پریشی پیرمردی که هفت سال قبل در قلعه حسن‌خان با اسلحه‌ 6 نفر را کشته و 12 نفر را زخمی کرده بود قضات دادگاه برای وی قرار منع تعقیب صادر کردند و قرار شد وی تا زمان رفع حالت خطرناک در زندان بماند....

فرهیختگان: پسر جوان که به بهانه نگاه چپ با قمه به پسر همسایه حمله کرده و موجب قطع انگشت وی شده بود، دیروز پای میز محاکمه ایستاد و با حکم قضایی به قطع انگشت دست محکوم شد.

فرهیختگان دیروز شورایاران منطقه 12 تهران در صحن شورای شهر حاضر شدند تا گزارش خود را درباره مسائل و مشکلات این منطقه قدیمی که بسیاری نام هویت تهران بر آن می‌گذارند، به گوش اعضای شورا برسانند.

فرهیختگان: دو مرد که در ماجرا‌های جداگانه دست به جنایت زده بودند دیروز در دادگاه رضایت قطعی اولیای‌دم را جلب کردند و به زندگی برگشتند.

فرهیختگان: پسر جوان وقتی فهمید نامزد خواهرش قصد دارد نامزدی‌اش را با خواهرش به هم بزند پسر بدقول را با چاقو زد و وی را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند.

فرهیختگان: گریه‌های بی‌امان پسر جوان که نامزدش را کشته بود در دادگاه موجب شد تا دل پدر و مادر قربانی نرم شود و به گذشت از خونخواهی رضایت دهند.

فرهیختگان خط 7 متروی تهران به طول 22 کیلومتر صبح دیروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران به بهره‌برداری رسید.