فرهیختگان آنلاین: دیروز پارلمان کره جنوبی با رای مثبت 234 نماینده به استیضاح و برکناری پارک گئون‌های، رئیس‌جمهور این کشور، رای داد تا ریاست موقت دولت کره جنوبی به نخست‌وزیر این کشور واگذار شود. در این رای‌گیری تنها 56 نفر...

فرهیختگان آنلاین: مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طرح منع فروش هواپیماهای مسافربری توسط شرکت ایرباس و بوئینگ به ایران را که پیشتر اوباما اعلام کرده بود در صورت تصویب وتو خواهد کرد، تصویب کرد.

فرهیختگان آنلاین: اولین روز نشست سران گروه 20 تحت تاثیر اسقبال توهین‌آمیز چین از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا قرار داشت. اوباما در آخرین سفر خود به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا به چین شاهد برخورد غیرمنتظره مقام‌های چینی در...

فرهیختگان| اولین انتخابات در هنگ‌کنگ پس از تشکیل «جنبش دموکراسی خواهانه چتر» روز گذشته برگزار شد. جنبش چتر در سال 2014 و در اعتراض به مداخلات چین برای تشدید قوانین ضد دموکراسی در هنگ‌کنگ نیمه خودمختار تشکیل شد.

فرهیختگان| رابرت موگابه رئیس‌جمهوری 92ساله زیمبابوه در واکنش به شایعاتی که در مورد سلامتی‌اش منتشر شده بود واکنش نشان داد وگفت: «مرده بودم اما دوباره زنده شدم.»

فرهیختگان| سفر نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا برای سرکشی به پروژه‌های دولتی در منطقه ویلاروسا با اعتراض گسترده و جالب مردم این منطقه روبه‌رو شد.

فرهیختگان| تعداد رهبران کشته شده داعش روزبه‌روز افزایش می‌یابد و همین مساله به یکی از بحران‌های پیش روی این گروه تروریستی تبدیل شده است.

فرهیختگان آنلاین: آینده اروپا در دستان دو زن است. دو زن با شخصیتی کاملا متفاوت که البته هیچ‌کدام مادر ترزا نیستند. نبرد بر سر روح اروپا میان آنگلا مرکل و ماری لوپن برپا شده است. نبردی میان دو شخصیت و دو دیدگاه متفاوت. یک...

فرهیختگان| درست در آستانه آزادسازی موصل نخست‌وزیر عراق با چالش بزرگی روبه‌رو شد؛ برکناری خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق. پارلمان عراق بالاخره پنجشنبه به وزیر دفاع عراق رای عدم اعتماد داده و وی را از کار برکنار کرده‌اند.

فرهیختگان| ابعاد جنگ داخلی یمن روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود؛ کشوری فقیر در امتداد مرزهای جنوبی عربستان. نشست کویت، آخرین باری بود که طرفین درگیر از تمام توان‌شان برای حل بحران پیش‌رو استفاده کردند؛ نشستی که نهایتا به نتیجه...