فرهیختگان: به چاپ رسیدن هر کتاب جدیدى چون تولد نوزاد شادى‌بخش است، به‌ویژه براى کسانى که دست‌اندرکار نگارش، چاپ و نشرش بوده‌اند.

فرهیختگان گروه ادب و هنر: گالری ایده پارسی این روزها نمایشگاهی از آثار عکاسی رومن نرو را در معرض بازدید مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی قرار داده است.

فرهیختگان: سالن صائب دانشکده ادبیات دانشگاه اصفهان در هفته گذشته شاهد برگزاری دومین دوسالانه جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود بود و علاوه‌بر مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان داستان‌نویسان مطرحی چون مهدی یزدانی...

فرهیختگان: درخـــواســت سیــدرضـــا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبنـــی‌بر پخــش ربنــای محمدرضا شجریان در ایام ماه رمضان، در روز دوم ماه مبارک رمضان با واکنش یک عضو شورای نظارت صداوسیما و یکی از نمایندگان منتقد...

فرهیختگان: هیات داوران بخش داستان کوتاه جشنواره دانشجویی «پستو» کار خود را از اردیبهشت 96 با در نظر گرفتن سیاست‌های جشنواره مبنی‌بر معرفی استعداد‌های جوان و توجه ویژه به صداهایی که جسارت پرداختن به فضاها و موضوعات داستانی...

فرهیختگان: مجموعه داستان؛ «سایه‌ی‌ تاریک کاج‌ها» نوشته غلامرضا رضایی، شامل هفت داستان کوتاه در ۱۱۲ صفحه است.

فرهیختگان گروه ادب و هنر: کنسرت گروه موسیقی «دارکوب» به سرپرستی همایون نصیری همزمان با 10 سالگی این گروه با غافلگیری‌های زیادی برای حاضران در شامگاه ۵ خردادماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

حسن محمودی: به تازگی نشر بن‌گاه دو کتاب درباره بهرام صادقی و ریچارد براتیگان منتشر کرده است که مشتمل بر مقالاتی در شناخت این دو نویسنده و آثارشان است. بر جلد هر دو کتاب عبارت «به مراقبت مهدی نوید» قید شده است.

محمد رضا مزروقی: فکر کنید به شهر تازه‌ای بروید که پر از گاو باشد. حتی نماد شهر هم گاو باشد. بعد هم یک مجسمه‌ گاو وسط میدان اصلی شهر نصب کرده باشند. چرا؟ چون چهل سال پیش از این موقع انتخاب شهردار اشتباهی رخ داده و یک گاو بیشترین...

فرهیختگان: شهرام ناظری انتشار نسخه دیجیتالی آلبوم «آتشی در نیستان» را غیر قانونی دانست و در گفت‌وگو با «فرهیختگان» تاکید کرد که از ناشر آن شکایت خواهد کرد.

فرهیختگان: گالری Ag از جمعه ۵ خرداد ماه ۹۶ میزبان نمایشگاه آثار محمد حسن‌زاده و احمد مرادی با عنوان «x-زیست» و رونمایی از کتاب با همین عنوان خواهد بود.

فرهیختگان: یکی از مهم‌ترین نقاط عطف‌ تاریخ معاصر ایران به حتم حماسه آزاد‌سازی خرمشهر است که سوم خرداد 1361 اتفاق افتاد و تا همیشه تاریخ یکی از روزهای مهم در حافظه ایرانی‌ها باقی خواهد ماند.

فرهیختگان گروه ادب و هنر: حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط از موضوع‌های مهمی است که برای مولفان و پدیدآورندگان و هنرمندان چالش‌های زیادی را ایجاد کرده و عدم رعایت آن به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های امنیتی اهالی فرهنگ و هنر...

فرهیختگان: بیگ نیت متفاوت است. دانش‌آموزی که در کلاس درس و هرکجا که هست بی‌آنکه خود بخواهد تفاوت‌هایی با محیط پیرامونش دارد.

گروه ادب و هنربه تازگی نشر ماهور اقدام به انتشار آلبوم آوازهای سید جواد بدیع‌زاده کرده است.

گروه ادب و هنر فلوریان زلر، یکی از نویسندگان مهم و آینده‌دار فرانسوی معاصر است که تاکنون با چند رمان شاخص و نمایشنامه مهم به یکی از چهره‌های ادبی معاصر تبدیل شده است.