در این گزارش کوتاه و چند خطی، خواستیم مروری داشته باشیم بر اتفاقاتی که در حوزه کتاب سال 97 گذشت و بعد هم پرفروش‌ترین کتاب‌ها را معرفی کردیم.

اکنون و در واپسین روزهای پایانی سال 97 نگاهی داشتیم به مهم‌ترین و پر سر و صداترین اخباری که در یک سال اخیر در حوزه موسیقی کشور اتفاق افتاده که در ادامه می‌خوانید.

در این گزارش می‌خواهیم ۷ نویسنده شاخص سال 97 را معرفی کنیم. کسانی که در حوزه خودشان یا کتاب خاصی نوشته‌اند که قابل توجه بوده یا اینکه کار خاصی انجام داده‌اند.

آنچه می‌خوانید تنها تعداد محدودی از لیست بلند بالای شهدای بزرگ مدافع حرم است و البته این متون هم توانسته تنها بخشی از وجوه شخصیتی شهدای مدافع حرم را به تصویر بکشد.

در آستانه عید نوروز خبری از طرح عیدانه کتاب نیست، طرحی که مطمئنا می‌توانست عاشقان کتاب را خوشحال کند و با استفاده از این تخفیف‌ها بتوانند کتاب‌های مورد علاقه‌شان را خریداری کنند.

استقبال از کتاب‌های ترجمه‌شده ایرانی در کشورهای دیگر نشان می‌دهد که ظرفیت‌های داخلی در این حوزه وجود دارد و با تدبیر و قوت دیپلماسی فرهنگی، می‌توان آثار مهم نویسندگان ایرانی را در معرض دیدگان خارجی‌ها قرار داد.

فروشگاه صنایع‌دستی «هفت خورشید» با سردری منقش به تصاویر ایران قدیم، جزء معدود فروشگاه‌هایی است که توانسته در قلب پایتخت نقشه ایران را در دل خود جای دهد و صنایع‌دستی شهر به شهر کشور را یکجا جمع‌آوری کند

معتمدی درباره این آلبوم و قطعاتش گفت: «تلاش کردیم روح حاکم بر این قطعات، روح موسیقی اصیل ایرانی باشد؛ اما زینت و تذهیب و رنگ‌آمیزی‌اش جدید و مدرن باشد. من فکر می‌کنم ساز و آواز هم اگر بخواهد در میان مردم جا باز کند، باید...

سیار، شاعر درباره عاشقانه بودن اشعار آلبوم «حالا که می‌روی» در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: کار عاشقانه مطمئنا دیده خواهد شد، اشعار من وقتی با صدای آقای معتمدی شنیده می‌شود انگار جان تازه‌ای می‌گیرد و آن وجه عاشقانه‌اش بیشتر...

نشست خبری آلبوم جدید معتمدی در سازمان فرهنگی، هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد. در این مراسم، محمد معتمدی و فرید سعادتمند، آهنگساز؛ محمدمهدی سیار، شاعر و احسان خداپرست، مدیر مرکز ماوا حضور داشتند.

11 نفر به‌عنوان چهره‌های مردمی به مرحله نهایی انتخاب چهره سال برنامه تلویزیونی «فرمول یک» راه پیدا کردند. این 11 نفر از بین 40 گزینه مرحله نیمه‌نهایی این برنامه و توسط هیات انتخاب توانستند به مرحله پایانی برسند.

«انجمن ادبی رضوی» که از سال 1369 تاسیس شده از دیرباز محفل عرض ارادت ادیبان و شاعران ولایی خطه خراسان به پیشگاه حضرت امام رضا(ع) بوده و با برگزاری جلسات هفتگی شعرخوانی در جوار بارگاه مطهر رضوی میزبان شاعران آیینی کشور است...

در شرایطی که بسترهای اقتصادی برای حضور گردشگران خارجی فراهم شده است و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با افزایش بودجه همراه است باید دید مسئولان این نهاد فرهنگی چه برنامه‌هایی را برای یک سال آتی خواهند داشت.

در این گزارش کتابی جدید به دلیل نزدیک شدن به آخر سال، به سراغ کتابفروشی‌هایی در سراسر تهران رفتیم، از قیمت کتاب و کتاب‌های پرفروش‌شان پرسیدیم و نگاه‌شان به آینده این شغل که آیا می‌شود امید داشت یا نه؟

اخشابی معتقد است در روزگاری که گوش مردم به شنیدن هر صدای بی‌کیفیت و ترانه‌های بی‌محتوا عادت کرده خیلی شرایط برای حضور افرادی مثل او فراهم نیست و باید منتظر شد دوباره یک جریان نو درعرصه موسیقی ایجاد شود.

تلاش من بر این بود که سنت موجود را بشکنم و با انتخاب سه داور جوان که هر سه تحصیلکرده، فعال و مسلط بر تئوری، نظریه‌شناسی و دارای تجارب مفیدی در کار آموزش بودند، به فضایی جدیدتر دست‌یابیم و انتخاب‌های متفاوت‌تری داشته باشیم....

هر جور که دوست دارید فکر کنید، ولی کتاب بخوانید و اگر پدر و مادر هستید، برای فرزندان‌تان کتاب بخرید و کتاب بخوانید.

ایام شهادت حضرت صدیقه کبری، حضرت فاطمه‌زهرا(س) بزرگ‌زنان عالم است که خداوند در مدح ایشان به رسول خدا فرمود اگر فاطمه(س) نبود تو و علی(ع) و حتی دنیا را نمی‌آفریدم. به سراغ سیدحسین مومنی رفته‌ایم تا ایشان به ما بگوید که در...