یکی از مشکلات کشور در زمینه تحریم‌ها و بسیاری از مشکلات در عرصه داخلی و خارجی نبود پیش‌بینی درخصوص مشکلات آینده کشور و رویکرد منفعل نسبت به جریان تهدیدات و آسیب‌های داخلی و خارجی است.

آمارهای اقتصادی نشان می‌دهد بخشی از تحولات فعلی بورس نشانگر روند طبیعی اقتصاد نیست و ماحصل موج‌هایی است که نقدینگی هزار و 500 هزار میلیارد تومانی به راه انداخته است.

از هر 10 مرد آمریکایی، 6 نفرشان (61 درصد) و از هر 10 زن، پنج نفر (46 درصد) موافق مجازات اعدام هستند. به‌طور متوسط 54 درصد از مردم آمریکا، موافقند که قاتلان باید اعدام شوند.

هدف از اجرایی‌کردن یک برنامه راهبردی مدون در صنعت بیمه، احیای نقش اصلی بیمه به‌عنوان یک فعالیت مفید اجتماعی با هدف حمایت از منافع مادی افراد، نهادهای تجاری و دولت برای بالا بردن سطح اطمینان در زمینه رعایت حقوق مشتری و دستیابی...

بازی ندادن ندیمی بوشهری در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های وزارت امور اقتصادی و به بن‌بست کشیده شدن نظرات او دیگر، ‌انگیزه ماندن را از ندیمی بوشهری سلب کرده بود.

یک روز پیش از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، یعنی در هشتم ماه می، ‌مطابق با 17 اردیبهشت سال جاری، یک مقام ارشد کاخ سفید در تماسی تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی از وی خواست برای ثبات بهای نفت پس از ترک توافق هسته‌ای...

تعامل با ایران در شرایط نارضایتی آمریکا به هیچ‌عنوان برای اتحادیه اروپا مزیتی نخواهد داشت. عدم ارائه تضمین لازم از سوی اروپایی‌ها نیز ناظر به همین دلایل است. لذا هیچ‌وقت نمی‌توان به تداوم روابط ایران و اتحادیه اروپا دل بست...

درحالی‌که سهم معدن از تولید ناخالص ملی در کشورهای پیشرو ۶ درصد است این عدد در اقتصاد ایران به 0.7 رسیده است آمار رسمی می‌گوید در ۵ سال اخیر حدود ۵۰۰ معدن تعطیل شده است.

به نظر من با وجود اینکه مردم انتظار داشتند عقلانیت بیشتری در این دولت دیده شود، اما ناهماهنگی‌هایی در دولت مشاهده می‌شود که من را به‌عنوان یک پژوهشگر اقتصادی به این نتیجه می‌رساند که فعلا نمره و عددی را نگویم، ولی انتظار...

فنر دررفته نقدینگی به بازار خودرو رسیده است؛ محصولات خودروساز‌های داخلی در یک ماه اخیر تا ۱۱میلیون و خودروهای وارداتی تا ۳۴ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند این وسط برخی منابع از احتمال احتکار خودرو در انبار خودروساز‌های...

طی ۵ سال اخیر رتبه ایران در شاخص حمایت از سرمایه‌گذاران 23 پله، در شاخص تجارت برون‌مرزی 17 پله در شاخص پرداخت مالیات 11 پله و در شاخص اخذ اعتبار ۴ پله سقوط کرده است.

احداث کارخانه فولاد یک فرآیند بسیار پیچیده است و نباید به هر شکل و در هر مکانی آن را احداث کرد، برنامه‌ریزی‌ها درمورد آن باید مشخص باشند و با توجه به مکانیسم‌های بازار و شرایط زمانی و مکانی، برنامه‌ها تدوین شوند. مشاوران...

درحالی‌که قیمت انس جهانی در یک ماه اخیر روند نزولی داشته و قیمت دلار نیز در محدوده ۶ هزار و ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان ثابت مانده است، معلوم نیست چرا سکه در دو هفته اخیر ۵۰۰ هزار تومان گران شده است.

بهادرانی معتقد است: «شرایط مانند تحریم‌های سال‌های 90 و 91 نخواهد شد. آن‌موقع دنیا علیه ما بسیج شده بود، ولی در حال حاضر اروپا مشکلات زیادی با آمریکا دارد و فقط بحث برجام نیست.»

شکی نیست که صنعت تولید روسری و شال در ایران مانند بسیاری از صنایع دیگر مغفول واقع شده است و بخش قابل توجهی از نیاز موجود کشور از چین تامین می‌شود.