«ساختمان شهرداری بهشهر در باغ شاه به صورت مشارکتی به عنوان موزه راه‌اندازی می‌شود.» این جمله را معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان می‌کند.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه محقق‌اردبیلی گفت: «موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی برای دومین سال پیاپی به عنوان موزه برتر کشور از سوی شورای کمیته ملی موزه‌های ایران(ایکوم) انتخاب شد.»

در سال‌های اخیر برداشت مستقیم از جمعیت لاک‌پشت‌ها به‌منظور تجارت و افزایش گرمای زمین از عواملی بوده که سبب کم شدن این گونه جانوری شده و آنها را در معرض خطر انقراض قرار داده است.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: «اعتبار بیمه‌نامه مسئولیت پلنگ ایرانی به مدت پنج سال تمدید شده است.»

گروه ایرانشهردر سال‌های اخیر که حضور مداوم گردوغبار تبدیل به معضلی برای استان‌های جنوبی کشور شده است، بارها از سوی از مسئولان اعلام شد بیش از 70 درصد ریزگردها منشا خارجی دارد.

فرهیختگان: تنوع زیستی سبب شده ایران یکی از 20 کشور برتر در این زمینه باشد، وجود جاذبه‌های طبیعی، تنوع حیات وحش و 130 منطقه حفاظت شده از عواملی است که با برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند فرصت‌های گردشگری را پیش روی فعالان این حوزه...

فرهیختگان: صحبت از آلودگی هوای صنعتی که به میان می‌آید، استان مرکزی در جایگاه نخست فهرست شهرهای آلوده قرار می‌گیرد اما در سال‌های اخیر اقداماتی در راستای حذف منابع آلوده‌کننده در این استان انجام شده است.

زیلویی که در مدت ۲۰ روز توسط هنرمندان زیلوباف میبدی در اندازه ۶۷ متر در کارگاه زیلوبافی یزد بافته شده بود، در مراسمی به مسجد ریاست‌جمهوری انتقال و آن مکان با زیلو مفروش شد.

گروه ایرانشهر شهرستان پاسارگاد را بیش از هر چیز با محوطه ثبت جهانی آن می‌شناسند؛ محوطه‌ای که مقبره کوروش، پادشاه هخامنشی در آن قرار دارد و در سال 1383، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد، اما این شهر قدمتی بیش از سلسله هخامنشی...

فرهیختگان گروه ایرانشهر: سازمان ملل متحد در راستای افزایش آگاهی عموم و بالا بردن سطح درک مردم نسبت به مسائل مربوط به تنوع زیستی، روز 22 می‌ همزمان با یکم خرداد را به‌عنوان روز جهانی تنوع زیستی اعلام کرد.

فرهیختگان آنلاین: بررسی‌های اولیه باستان‌شناسی به کشف قبور سنگی دوقلو و سه‌قلوی به هم چسبیده پنج هزار ساله در محوطه تاریخی دمب کوه سیستان و بلوچستان به وسعت 430 هکتار و دارای پنج هزار قبر سنگی منجر شد.

بیش از 20 سال از شروع عملیات مرمت عمارت خسروآباد سنندج می‌گذرد اما هنوز هم حال و روز این بنای تاریخی خوب نیست. مرمت همچنان ادامه دارد اما وسعت عمارت قاجاری و کمبود اعتبار سبب شده عملیات به کندی پیش رود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن تشریح وضعیت پرونده‌های زمین‌خواری در کشور از اجرای برنامه‌های زیربنایی برای مقابله با زمین‌خواری در دولت یازدهم خبر داد.

معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: «براساس برنامه‌ ارائه شده تا سال ۹۸ همه مشعل‌های گاز (فلر) در پارس جنوبی جمع‌آوری می‌شود که این کار نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوا و ارتقای کیفیت زندگی کارکنان و ساکنان عسلویه دارد.»

گروه ایرانشهر امروز روز جهانی موزه و میراث فرهنگی است. اما به راستی چند درصد از موزه‌های کشور به استانداردهای جهانی نزدیک‌اند؟ چند درصد از آنها برای جذب کودکان و نوجوانان برنامه دارند و حتی جذابیت برای بزرگسالان؟ هر سال هفته...

ریحانه جاویدی: پایگاه میراث جهانی کاخ گلستان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری دارای کارگاه مرمت شد تا اشیای تاریخی کاخ و پایگاه‌های دیگر به‌ویژه ۹۰ تابلوی کاخ در آن مرمت شوند.