• ۳ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نگاهداری در هیات امنای دانشگاه آزاد اردبیل:

توجه به منافع فردی هیات علمی و کارکنان، مصالح سازمانی و نیازهای مردم موجب پیشرفت دانشگاه آزاد می‌شود

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توجه به منافع فردی کارکنان و اعضای هیات علمی، مصالح سازمانی دانشگاه و نیازها و تقاضاهای کشور و جامعه در تصمیم گیری‌ها باعث پیشرفت پایدار دانشگاه آزاد اسلامی می شود.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، دکتر بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه در هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل، گفت: افزایش هم افزایی های منطقه ای در مقابل رقابت های درونی باعث توسعه واحد دانشگاهی و استان می شود.

وی با تأکید بر اینکه در مدیریت جدید، نقش دانشگاه آزاد اسلامی توجه به مسائل اجتماعی و رفع مشکلات و چالش‌های کشور است، افزود: در این راستا هر فعالیت یا پ‍ژوهشی که در دانشگاه اجرایی شود، باید در مسیر پاسخگویی به مسائل و نیازهای اساسی کشور باشد.

دکتر نگاهداری دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین و اصلی ترین مولود دانشگاهی انقلاب اسلامی معرفی و افزود: اگر انقلاب اسلامی نبود، دانشگاه آزاد اسلامی نیز شکل نمی گرفت.

وی با یادآوری بیانیه گام دوم انقلاب و ایفای نقش و رسالت اجتماعی دانشگاه، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا بر انجام رسالت های اجتماعی خود بیش از گذشته تأکید دارد و توجه به اشتغال زایی و کارآفرینی از محورهای اصلی و کانون توجه تمامی رویکردهای حوزه های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نداشتن مهارت لازم را از مشکلات فارغ التحصیلان برشمرد و افزود: در کنار آموزش تئوری باید آموزش های مهارتی و عمومی قرار گرفته شود تا امکان استفاده از فرصت‌های شغلی در بازار امروزی برای فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر شود.

وی تصریح کرد: در دوره جدید آموزش، رشته های تحصیلی باید مبتنی بر اقتصاد شهری، شرایط محلی، منطقه ای و آمایش سرزمینی باشد تا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بدون وقفه وارد بازار کار شوند و سهم عمده ای در رفع نیازهای اساسی منطقه خود ایفا کنند.

دکتر نگاهداری با اشاره به پتانسیل آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه گفت: توجه به پژوهش و فناوری در کنار آموزش باعث ایجاد ارزش افزوده و خدمت بیشتر به مردم و جامعه می شود.

وی ادامه داد: توجه به منافع فردی کارکنان و اعضای هیات علمی، مصالح سازمانی دانشگاه و نیازها و تقاضاهای کشور و جامعه در تصمیم گیری‌ها باعث پیشرفت پایدار دانشگاه آزاد اسلامی می شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها