• ۱۳ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

آغاز فعالیت اردوی جهادی تابستانی کمیته سلامت دانشگاه آزاد اسلامی

فعالیت اردوی جهادی سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در استان لرستان در راستای اجرای اهداف «کمیته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامی» و تداوم ادامه خدمات درمانی و بهداشتی در مناطق سیل زده آغاز شد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اردوی جهادی «کمیته سلامت در حوادث» دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری بنیاد اجتماعی احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) فعالیت خود را با ارسال اقلام دارویی، اعزام کلینیک های سیار و نیز معرفی داوطلبان آغاز کرده و اولین مقصد آنها، مناطق سیل زده استان لرستان و پس از آن حضور در مناطق سیل زده استان های خوزستان و گلستان است.

گروه های جهادی سلامت در گروه های تخصصی مرتبط با پزشکی، دندانپزشکی، روانشناسی بالینی، داروسازی، بهداشت محیط و دامپزشکی از بین دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان داوطلب، از 20 تیر ماه تا 20 مرداد ماه سال جاری در ۳ بازه زمانی ۱۰ روزه به ترتیب در استان های لرستان، خوزستان و گلستان و در قرارگاه های جهادی تعیین شده مستقر می شوند.

دانشگاه آزاد اسلامی نقش موثری در زمان حادثه سیل ایفا کرد و اقدامات جهادی مختلفی اعم از عمرانی و درمانی و ... را به عنوان یک دانشگاه اجتماعی برعهده گرفت؛ هم اکنون تیم سلامت این دانشگاه، در زمان پس از بحران نیز در جهت رفع نیازهای هموطنانمان در این مناطق مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است.

گفتنی است با توجه به اینکه کشورمان، کشوری حادثه خیز است و شاهد انواع حوادث و بلایای طبیعی بوده است، دانشگاه آزاد اسلامی در راستای امدادرسانی و کمک به هموطنان و نیز در جهت ارتقاء دانش و علم در زمینه برخورد با این حوادث (پیش از حادثه، حین حادثه و پس از حادثه) سعی در هدفمند کردن و سازماندهی کردن فعالیت ها در زمینه سلامت و درمان داشته، لذا «کمیته سلامت در حوادث و بحران دانشگاه آزاد اسلامی» در پیشبرد این مهم شکل گرفته است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها