• ۱۶ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
محمودی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

رئیس فدراسیون باید مورد تایید اهالی والیبال باشد/ مقابل برزیل خوب جنگیدیم اما بدشانسی آوردیم

بازیکنان ما عملکرد خوبی داشتند به‌ویژه در دیدار با برزیل که خوب جنگیدند. در ست دوم با فاصله نزدیک بازی را واگذار کردیم و در ست پنجم هم فکر می‌کنم بدشانسی آوردیم وگرنه بازی به نفع ما می‌شد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم ملی والیبال ایران با قرار گرفتن در رده دوم مسابقات لیگ ملت‌ها راهی مرحله نهایی شد. ملی‌پوشان کشورمان که در این مرحله با تیم‌های برزیل و لهستان در یک گروه قرار داشتند، در بازی نخست مقابل لهستان با نتیجه 3بریک مغلوب شدند، در بازی دوم بامداد روز شنبه با نتیجه 3 بر 2 مقابل برزیل در دیداری نزدیک شکست خوردند و از صعود به جمع 4چهار تیم برتر بازماندند. در همین خصوص سراغ بازیکن سابق تیم ملی کشورمان و کارشناس والیبال رفتیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با بهنام محمودی را در ادامه می‌خوانید.

عملکرد ایران را در مرحله نهایی چطور دیدید؟

بازیکنان ما عملکرد خوبی داشتند به‌ویژه در دیدار با برزیل که خوب جنگیدند. در ست دوم با فاصله نزدیک بازی را واگذار کردیم و در ست پنجم هم فکر می‌کنم بدشانسی آوردیم وگرنه بازی به نفع ما می‌شد. البته زیبایی‌های ورزش همین است. تیم ملی ایران بازی خوبی به نمایش گذاشت و هدف قرار گرفتن جزء چهار تیم برتر بود که محقق نشد.

نظرتان درباره عملکرد انفرادی بازیکنان ایران را در این 2 مسابقه چیست؟

تیم ملی ایران در این مسابقات روان و تماشاچی‌پسند بازی کرد. برخی از بازیکنان از جمله موسوی رشد چشمگیری داشتند و نسبت به سال گذشته در شرایط فنی بهتری قرار گرفته بودند. مجرد هم در این مسابقات خوب بود. معروف هم فوق‌العاده بازی و هم خوب تیم را مدیریت کرد. غفور هم نقشی کلیدی در این مسابقات داشت. فکر می‌کنم باید از این بازی‌ها برای آینده درس بگیریم.

برخی از تیم‌های دیگر تیم جوانی را راهی مسابقات کرده بودند در حالی که ایران با ترکیب اصلی در لیگ ملت‌ها حضور داشت. به نظر شما این اتفاق درستی بود؟

لهستان با همان بازیکنان جوان ما را برد. جوانان مانند ابر بهار هستند. آنها با انگیزه بازی و ما را تسلیم کردند. باید ببینیم چرا این اتفاق افتاد. برگزاری لیگ مرتب یکی از نکات مهم است؛ نباید لیگ را تنبل کرد. به این صورت که در 3،4 ماه مسابقات را تمام کنیم. از طرفی جوانانی که به تیم ملی هم معرفی می‌شوند باید با انگیزه کار کنند و در واقع از بازیکنانی که در لیگ ملت‌ها بودند، آموزش ببینند.

فکر نمی‌کنید کنار گذاشتن بازیکنان جوان در انتخابی المپیک و مسابقات دیگر روی ‌انگیزه آنها تاثیر بگذارد؟

هدف ما صعود به مرحله نهایی بود به همین دلیل باید کمتر ریسک می‌کردیم. البته ما باید از ترکیب بازیکنان جوانی مانند جواد کریمی و مجرد استفاده کنیم چون در روزهای سخت به درد ما می‌خورند.
 

عملکرد کولاکوویچ چطور بود؟

او تا المپیک 2020 قرارداد دارد و در خدمت والیبال ایران است مگر اینکه عملکرد ضعیفی داشته باشد. همه ما باید برای کمک به تیم ملی دست‌به‌دست هم دهیم. کولاکوویچ هم باید از مربیان ایرانی کمک بگیرد. هیچ مربی‌ای بدون نقص نیست و موبی موفق است که از تجربیات دیگران هم استفاده کند. کولاکوویچ باید تلاش کند از بازیکنان جوان در کنار بازیکنان باتجربه استفاده کند. فکر می‌کنم باید نگرش کلی درباره جوانگرایی صورت بگیرد. در برخی از تورنمنت‌ها می‌توان از بازیکنان جوان استفاده کرد.

فدراسیون والیبال مدت‌هاست با سرپرست اداره می‌شود. فکر نمی‌کنید این موضوع در نتایج تیم ملی تاثیر بگذارد؟

حتما آسیب می‌زند. ما دوست داشتیم قبل از عید انتخابات والیبال برگزار می‌شد. این فدراسیون مدت‌هاست با سرپرست اداره می‌شود و حالا یک ماه هم از 6 ماه سرپرستی افشین داوری گذشته است. البته او زحمت خود را کشیده اما حالا وقت این است وزارت ورزش به سمت و سوی دموکراسی برود، ثبت‌نام از نامزدها را انجام دهد و مجمع انتخاباتی هم برگزار شود.

این اتفاقات هیچ تداخلی با مسابقات مختلف ندارد. اگر داوری هم قصد دارد در انتخابات باشد می‌تواند استعفا بدهد و وزارت ورزش هم یک نفر را به‌عنوان سرپرست معرفی کند. این روش غلط است و به والیبال ما آسیب می‌زند. باید شخصی برای ریاست فدراسیون بیاید که مورد تایید اهالی والیبال و مدیر و متخصص باشد.

حرف پایانی؟

به بازیکنان تیم ملی بزرگسالان خسته نباشید می‌گویم و برای تیم ملی جوانان و نوجوانان نیز آرزوی موفقیت دارم.

 

* نویسنده: بهاره محمدی  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها