• ۱۶ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
برای پرداخت مطالبات پروپیچ

خطیر به زاگرب رفت

بعد از کسب مشورت فتحی از یکی از مشاوران بین‌المللی‌اش و روشن شدن این اشتباه، فتحی بلافاصله به خطیر در امارات زنگ زد تا عازم زاگرب شود. او نیز بلافاصله عازم کرواسی شد تا بر روند انتقال پول به پروپیچ نظارت کند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در حالی که مهلت اندک استقلال برای پرداخت پول پاتوسی فردا به پایان  می‌رسد، «فرهیختگان» اخبار جدیدی را پیرامون این پرونده حساس به دست آورده. مطابق اطلاعات کسب شده توسط «فرهیختگان»، علی خطیر معاون باشگاه استقلال که جهت مذاکره با پاتوسی عازم امارات شده بود، به دستور امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال عازم زاگرب شده تا پرونده پروپیچ را به پایان برساند. پیش از این صحبت شده بود که فتحی خود عازم زاگرب خواهد شد اما یک اتفاق جدید باعث شد تا برنامه تغییر کند.

 اشتباه در محاسبه زمان باقی‌مانده

گویا مدیران استقلال، مهلت 60 روزه فیفا برای پرداخت مطالبات پروپیچ را به اشتباه دو روز بیشتر حساب کرده بودند و فکر می‌کردند این 60 روز باید دوماه حساب شود در حالی که هم‌اکنون در ماه‌های 31 روزه قرار داریم و همین قضیه ساده دو روز از مهلت ذهنی مدیران استقلال کم می‌کند. آنها فکر می‌کردند تا سه‌شنبه فرصت دارند در حالی که تنها تا فردا یکشنبه می‌توانند این پرونده را ببندند.

 اعزام خطیر به زاگرب

بعد از کسب مشورت فتحی از یکی از مشاوران بین‌المللی‌اش و روشن شدن این اشتباه، فتحی بلافاصله به خطیر در امارات زنگ زد تا عازم زاگرب شود. او نیز بلافاصله عازم کرواسی شد تا بر روند انتقال پول به پروپیچ نظارت کند.

 ریسک یک روزه خطیر

در مورد مبلغ پروپچیچ، یک جمله کاملا درست است. این پول هم‌اکنون در سفارت ایران در کرواسی تامین شده و به محض درخواست مدیران استقلال به حساب این بازیکن ریخته خواهد شد. قرار شده استقلال در تهران پول وزارت امورخارجه را پرداخت کند و در نتیجه آبی‌پوشان مشکل خود را برطرف  می‌کنند. این وسط اما یک ریسک حساب شده توسط علی خطیر در حال برگزاری است و آن ریسک این است که استقلالی‌ها تا پایان مهلت مقرر منتظر فیفا بمانند. اگر فیفا حاضر به پرداخت مطالبات پروپیچ از مطالبات استقلال شد که برای آبی‌پوشان سود خوبی است چون می‌توانند وجهی را که می‌خواستند به وزارت امورخارجه بپردازند نگه دارند و در تهران صرف پرداخت بدهی‌های خود بکنند. اگر هم فیفا پول را منتقل نکرد که سفارت ایران در زاگرب بلافاصله مبلغ را به بازیکن یا نماینده‌اش تحویل خواهد داد.

 افزایش فشارها در تهران

این در حالی است که از تهران به فتحی و خطیر مدام فشار وارد می‌شود که منتظر فیفا نمانند و در اولین فرصت پول پروپیچ را پرداخت کنند تا دیگر مشکلی استقلال را تهدید نکند.

مصاحبه دیروز فتحی با سایت رسمی باشگاه برای گرفتن مهلت از هواداران و آرام کردن افکار عمومی بود در حالی که فضای مجازی به مصاحبه فتحی واکنش خوبی نشان نداده است. آنها به‌شدت نگران پرونده پروپیچ هستند و همین قضیه باعث افزایش فشارها به مدیران استقلال شده تا بدون ریسک پول وی را پرداخت کنند. کمی دیگر باید صبر کنیم تا منتظر پایان این پرونده گرانقیمت و پرهزینه برای استقلال باشیم.

 

* هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها