• ۱۷ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مسابقات یونیورسیاد ناپولی

تعداد مدال‌های کاروان کشورمان 2 رقمی شد

در پایان هشتمین روز از رقابت‌های تکواندوی یونیورسیاد دانشجویان جهان 2019 در ناپل ایتالیا، امیرمحمد بخشی و ملیکا حسینی تکواندوکاران کشورمان یک طلا و برنز را به سبد کاروان کشورمان اضافه کردند تا به این ترتیب کاروان ورزشی ایران با 5 طلا، 2 نقره و 7 برنز جایگاه دهمی خود در جدول رده‌بندی را حفظ کند‌.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سی‌امین دوره از رقابت‌های المپیک دانشجویی جهان یا یونیورسیاد، در ناپولی ایتالیا در حال برگزاری است و کاروان دانشجویان کشورمان نیز نتایج خوبی در روزهای اخیر کسب کرده، نتایجی که در این گزارش به آن می‌پردازیم.

 نایب‌قهرمان مسابقات تیم تیراندازی تفنگ مردان ایران

تیم تیراندازی تفنگ بادی مردان کشورمان در رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان در رتبه دوم جهان ایستاد. نماینده کشورمان در تفنگ ۱۰متر در پایان دور مقدماتی ایران، در بخش انفرادی پس از چین در جایگاه دوم ایستاد و به نشان نقره دست یافت. اسلواکی نیز سوم شد. تیم ایران در تفنگ ۱۰ متر شامل امیرمحمد نکونام، هادی قره‌باغی و مهیار صداقت بود.

 برنز نماینده تپانچه ۱۰ متر

مسابقات تیراندازی در تپانچه ۱۰ متر مردان و در استادیوم mostra برگزار شد. در این ماده سجاد پورحسینی پس از ایستادن در رده ششم مرحله مقدماتی راهی فینال شد. در مرحله پایانی پورحسینی در رده سوم ایستاد و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کرد. کره و چین به ترتیب اول و دوم شدند.

 حذف کمانداران ایران در رقابت‌های کامپوند انفرادی

کمانداران کشورمان در سی‌امین دوره یونیورسیاد از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی باز ماندند. محمدصالح پالیزبان پس از استراحت در دور نخست، برابر کمانداری از کره‌جنوبی با نتیجه ۱۴۴ به ۱۳۸ به پیروزی رسید اما در یک‌هشتم نهایی برابر نماینده روسیه ۱۴۷ بر ۱۴۶ شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

کیارش فرزان در دیدار نخست برابر ترکمنستان ۱۴۵ بر ۱۲۵ پیروز شد. وی ۱۴۵ بر ۱۴۳ ایتالیا را شکست داد و در یک‌هشتم نهایی ۱۴۵ بر ۱۴۱ با شکست برابر کماندار ترکیه از دور مسابقات کنار رفت.

در بخش انفرادی دختران نیز سوگند حداد پس از استراحت در دور نخست، در دور یک‌شانزدهم نهایی برابر قزاقستان شکست خورد. بهاره رضایی نیز در یک‌بیست‌وچهارم ۱۴۰ بر ۱۳۵ مقابل کمانداری از ایرلند مغلوب شد.

 حذف تکواندوکار ایرانی

نماینده منفی ۶۲ کیلوگرم ایران در سومین روز رقابت‌های تکواندو یونیورسیاد مغلوب حریف شده و از دور رقابت‌ها حذف شد.

 پریسا جوادی، نماینده وزن منفی ۶۲ کیلوگرم کشورمان در مرحله یک‌شانزدهم ورزشکار اندونزی را شکست داد تا جواز حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی را کسب کند. جوادی در این مرحله برابر یولیا توروتینا از روسیه ۶ -۶ مساوی کرد و در راند طلایی مغلوب این ورزشکار شده و از دور مسابقات حذف شد.

 بخشی مدال ارزشمند طلا را بر گردن آویخت

روز پنجشنبه و در ادامه مسابقات تکواندو، دیدارهای اوزان منفی 74 کیلوگرم مردان و منفی 62 و منفی73 کیلوگرم زنان انجام شد. امیرمحمد بخشی هوگوپوش وزن منفی 74 کیلوگرم کشورمان در اولین دیدار موفق شد «وجتوویسز» از لهستان را در پایان راند دوم و با نتیجه 25 بر یک از پیش رو بردارد؛ در ادامه باید با نماینده فرانسه مبارزه می‌کرد که این هوگوپوش انصراف داد. وی سپس به مصاف «جانگهون وون» از کره‌جنوبی رفت و 20 بر 9 پیروز شد.

امیرمحمد در مرحله نیمه‌نهایی نماینده با سابقه پرتغال را 9 بر 3 شکست داد و راهی فینال شد و در این دیدار نیز موفق شد بر «ویکتور آسپ» نروژی 10بر3 غلبه کرده و بر سکوی قهرمانی بایستد.

 مدال برنز ملیکا میرحسینی

ملیکا میرحسینی، نماینده وزن منفی 73 کیلوگرم گروه زنان نیز در این روز موفق به کسب مدال برنز شد. پیش از این دو تکواندوکار، آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی موفق به کسب مدال طلا در این رویداد شدند. مهران برخورداری، زهرا شیدایی و پریسا جوادی دیگر نمایندگان کشورمان بودند که از کسب مدال بازماندند.

همچنین پیش از این نیز در بخش پومسه ملی‌پوشان شایسته پومسه ایران موفق به کسب 5 مدال برنز در این رقابت‌ها شدند.

 نخستین پیروزی تیم والیبال

تیم والیبال دانشجویان ایران در سی‌امین دوره یونیورسیاد و برای کسب عنوان هفدهمی مسابقات به نخستین پیروزی خود برابر چین دست یافت.

دانشجویان والیبالیست با نتایج 25 بر 16 و 25 بر 22 و 25 بر 19 در سه ست پیاپی به برتری رسیدند تا اولین پیروزی را در سی‌امین دوره یونیورسیاد تجربه کنند.

والیبال دانشجویان کشورمان در مرحله مقدماتی چهار بازی در برابر فرانسه، لهستان، کانادا و برزیل انجام داد که در تمامی بازی‌ها شکست خورد.

 حفظ جایگاه دهمی کاروان ایران

در پایان هشتمین روز از رقابت‌های تکواندوی یونیورسیاد دانشجویان جهان 2019 در ناپل ایتالیا، امیرمحمد بخشی و ملیکا حسینی تکواندوکاران کشورمان یک طلا و برنز را به سبد کاروان کشورمان اضافه کردند تا به این ترتیب کاروان ورزشی ایران با 5 طلا، 2 نقره و 7 برنز جایگاه دهمی خود در جدول رده‌بندی را حفظ کند‌.

ژاپن کماکان با 22 طلا، 16 نقره و 17 برنز در صدر قرار دارد، آمریکا با 21طلا، 16 نقره و 12 برنز دوم است و چین نیز با 20 طلا و 11 نقره و 4 برنز در رده سوم جای گرفته است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

یادداشتهای روزنامه فرهیختگانیادداشت

محمدامین ایمانجانی:

وجدان را دستگیر نکنید

حسن بهشتی‌پور:

توپ در زمین اروپا

ابوالفضل ظهره‌وند:

تعهدات در حال متوازن شدن است

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها