• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
لیگ ملت‌‌های والیبال

شکست ایران مقابل لهستان در دیداری نفس‌گیر

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال مقابل لهستان با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال مقابل لهستان با نتیجه 3 بر یک شکست خورد. ایگور کولاکوویچ برای شروع این بازی مهم و حساس از ترکیب آشنای سعید معروف، امیر غفور، پوریا فیاضی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور(لیبرو) استفاده کرد. تیم ملی لهستان با توجه به پیروزی ارزشمند مقابل برزیل با حاشیه امنیت بیشتری بازی می‌کرد و پیروزی مقابل ایران می‌توانست آنها را به مرحله نیمه‌نهایی برساند و از طرفی پیروزی سه امتیازی ایران مقابل لهستان، شاگردان کولاکوویچ را در جمع چهار تیم برتر قرار می‌داد.

به گزا رش تسنیم، تیم ملی ایران در پایان ست نخست 16 امتیاز از اسپک، پنج امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، دو امتیاز سرویس و یک امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم لهستان نیز 10 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، چهار امتیاز سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند. لهستانی‌ها ست دوم را بهتر شروع کردند و تیم برتر میدان بودند. آنها اسپک‌های موثرتری به زمین ایران زدند، در سرویس بهتر بودند و اشتباهات کمتری داشتند. در این ست، ویتال هاینن، سرمربی تیم ملی لهستان به دلیل اعتراض مکرر به داور، کارت قرمز گرفت.

اختلاف امتیازات و نحوه بازی تیم ایران طوری نبود که در این ست قابل جبران باشد. ست دوم با نتیجه ۲۸ بر ۲۵ به سود لهستان تمام شد. تیم ملی ایران تا پایان ست دوم 26 امتیاز از اسپک، هفت امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، چهار امتیاز سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم لهستان نیز 24 امتیاز از اسپک، سه امتیاز از دفاع روی تور، هفت امتیاز سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند. در ست سوم نیز، تیم لهستان به‌ویژه در اسپک و توپ‌گیری داخل میدان، چهره برتری داشت.

ابتکار عمل در ست سوم نیز در دست لهستانی بود که با وجود خستگی از بازی پنج سته شب گذشته مقابل برزیل، بدون فشار بازی می‌کرد. تعویض‌های کولاکوویچ نیز در این ست سودی برای ایران نداشت و درنهایت لهستان 25 بر 20 برنده ست سوم شد. تیم ملی ایران تا پایان ست سوم 36 امتیاز از اسپک، هشت امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، چهار امتیاز سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل تیم لهستان نیز 43 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور، هشت امتیاز سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.  برتری لهستان و ‌انگیزه مضاعف آنها در ست چهارم هم ادامه داشت و این ست نیز 25 بر 22 به سود لهستان تمام شد. تیم ایران برای صعود به دور بعدی مسابقات باید حتما برزیل را شکست دهد. دیدار تیم‌های برزیل و ایران بامداد دیروز برگزار شد.


فدراسیون جهانی والیبال: از ایران عذرخواهی نکردیم

فدراسیون جهانی والیبال به موضع اخیر این فدراسیون در قبال اتفاقات فرودگاه شیکاگو برای تیم ملی ایران واکنش نشان داد.  فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد آقای گراسا در نامه خود به فدراسیون والیبال ایران ابراز شرمندگی و عذرخواهی نکرده است. فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرده است که به خاطر این اتفاقات برای تیم والیبال ایران ناراحت است چون مدت‌ها درباره ورود بی‌دردسر و امن تیم ایران به آمریکا مذاکره کرده بود.  این فدراسیون همچنین ابراز امیدواری کرد رقابت‌های پیش رو بتواند سطح بالای والیبال را برای جهانیان نشان دهد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها