• ۱۹ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بمباران خبرهای خوب استقلال از ایران، امارات و ترکیه

دیاباته و رضاوند امضا کردند، پاتوسی بله را گفت!

بمب خبری اردوی روز قبل استقلالی‌ها انتقال رضا شکاری به تراکتورسازی بود. این خبر در کنار خبر روز قبل پیوستن کنعانی‌زادگان به پرپسولیس حسابی سوژه خنده و شوخی آبی‌پوشان شد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، هواداران استقلال برای پیگیری اخبار تیم‌شان در روز گذشته، باید اخبار را در چند منطقه جغرافیایی مختلف پیگیری می‌کردند. تیم در ترکیه تمرین داشت، بازیکنان جدید در تهران قرارداد خود را امضا کردند و خبرهای خوب مذاکرات علی خطیر با پاتوسی و توافق برای تمدید قرارداد این بازیکن از دوبی می‌آمد. برای استقلالی‌هایی که در ماه قبل، لنگ شنیدن خبر‌های خوب بودند، این همه خبر خوب در یک روز جدا نوبر بود!

  تهران

استقلال دیروز در تهران دوخبر جدی و خوش را به هوادارانش داد. نخست امضای دو ساله قرارداد دیاباته مهاجم جدید خود بود که از همین حالا جدی‌ترین مدعی آقای گلی لیگ خواهد بود. دومین خبر هم امضای قرارداد آرش رضاوند بود که حالا خرید جدید تیم لقب گرفته و همزمان با امضای قرارداد با استقلال، خبر حضورش در تیم‌ملی را هم دریافت کرده است. اتفاقی که قطعا سبب خواهد شد تا آبی‌پوشان بیشتر قدر خرید تازه ملی‌پوش شده خود را بدانند.  این اما همه ماجرای استقلال در تهران نبود. خبر پرداخت 250 هزار دلار بازمانده قرارداد صیادمنش به استقلال توسط باشگاه فنرباغچه هم اتفاق شیرین دیگری بود که کمک کرد مشکلات مالی باشگاه به اندازه فراوان کاهش یابد.

  دوبی

خبر توافق استقلال با پاتوسی در دبی بهترین خبری بود که هواداران استقلال مشتاق شنیدنش بودند. مطابق اخبار رسیده، علی خطیر، معاون باشگاه استقلال در دبی با پاتوسی و مدیربرنامه‌هایش ملاقات کرد و توافق‌های لازم برای عقد قرارداد بین این بازیکن با استقلال به‌عمل آمد. همچنین مطابق اعلام سایت فوتبالی، مبلغ مورد نظر باشگاه کیپ تاون همانجا به‌حساب این باشگاه واریز شد تا پرونده این انتقال پیچیده هم بسته شود.  البته مسئولان باشگاه طبق معمول از اعلام رسمی این خبر خودداری کرده‌اند و همچنان منتظر تایید فتحی هستیم.

  ترکیه

اما اخبار اردوی ترکیه مفصل‌تر است. اخبار زیرخلاصه‌ای از اوضاع آبی‌پوشان بعد از رسیدن تیم به این کشور تا دیروز بعدازظهر است که با هم می‌خوانیم.

  رسیدن تیم به هتل

از لحظه فرود هواپیمای استقلال در فرودگاه تا لحظه رسیدن آبی‌پوشان به کمپ اردو، دو ساعت و نیم تا سه ساعت طول کشید. اردوی آبی‌پوشان در منطقه‌ای به نام «بلو» قرار دارد که کمپ تمرینی بسیار مجهزی دارد. اطراف کمپ جنگلی است و آبی‌پوشان به‌شوخی به همدیگر می‌گویند که اگر کسی پایش را آنسوی فنس‌ها بگذارد توسط گرگ‌ها خورده می‌شود!

  استراحت کامل

اولین دستور استراماچونی بعد از رسیدن تیم به اردو صرف شام و خواب زودهنگام بود که باعث تقویت انرژی بازیکنان برای تمرین‌های روز بعد شود. البته یکی، دو بازیکن در مورد دیر خوابیدن شوخی‌هایی کردند که باعث شد تا مربی ایتالیایی هم به‌شوخی بازیکنانش را تهدید کند اگر احساس کند بازیکنانش برای خواب آماده نیستند از بدنساز تیم می‌خواهد تا آنها را به‌شدت خسته کند! شوخی‌ای که البته جواب داد و بازیکنان از ترس تمرینات بدنسازی سنگین پذیرفتند که زودتر بخوابند. البته به آنها توضیح داده شد که روال اردویی استقلال در اردوی ترکیه از تهران هم خسته‌تر است و آنها قطعا روزی دو جلسه تمرین سنگین خواهند داشت و به استراحت نیازمند خواهند بود.
 
  پخش خبرهای نقل و انتقالاتی در اردو

دیروز چند خبر نقل و انتقالاتی در اردوی استقلال مشتریان زیادی داشت. یکی خبر پیوستن دیاباته و رسمی شدن حضورش بود که برای بازیکنان خبر خوبی به‌حساب می‌آمد و حتی خود مربیان نیز از شنیدن این خبر خوشحال شدند چراکه روی حضور او حساب زیادی باز کرده‌اند.  خبر انتقال آرش رضاوند به استقلال هم برای آبی‌پوشان جالب بود ضمن اینکه درج خبر درخواست چهار میلیاردی رضا اسدی از استقلال هم باعث تعجب و حتی تمسخر چند بازیکن شده بود.  اما بمب خبری اردوی روز قبل استقلالی‌ها انتقال رضا شکاری به تراکتورسازی بود. این خبر در کنار خبر روز قبل پیوستن کنعانی‌زادگان به پرپسولیس حسابی سوژه خنده و شوخی آبی‌پوشان شد.

  دیاباته کی می‌آید؟

اولین سوالی که استراماچونی، سرمربی تیم بعد از شنیدن خبرعقد قرارداد مهاجم مالیایی با استقلال، از کادر اجرایی همراه خود در این سفر پرسید، زمان حضور دیاباته در ترکیه است. گویا مسئولان باشگاه در تلاشند تا این بازیکن نهایتا تا امشب در اردو، خود را به سرمربی معرفی کند.

  رضاوند در تهران می‌ماند

آرش رضاوند، بازیکن جدید استقلال فعلا قرار نیست به اردوی تیم استقلال در ترکیه ملحق شود. او که به‌تازگی به اردوی تیم ملی دعوت شده باید در تهران بماند تا رضایت خاطر مارک ویلموتس را جلب کند و در نتیجه حضورش در اردوی ترکیه منتفی است.

  دوبازی نامشخص

از صبح روز قبل اخباری در فضای مجازی منتشر شد که از دو بازی تدارکاتی استقلال با دو تیم ترکی در این اردو خبر می‌داد. این در حالی است که استقلالی‌ها هنوز نه نام دو حریف تدارکاتی خود را در اردو می‌دانند و نه زمانی برای این دو بازی در نظر گرفته‌اند. آبی‌پوشان قصد دارند تا در اردو دو بازی دوستانه برگزار کنند اما استراماچونی ترجیحش این است که این دو بازی هرچه دیرتر برگزار شود تا نفرات جدید هم فرصت اضافه شدن به اردو و برگزاری چند جلسه تمرینی را داشته باشند.

  کارهای تاکتیکی بیشتر

استراماچونی پیش از این در تهران هم روی کارهای تاکتیکی تیمش کار کرده بود اما در اردوی ترکیه ماجرا برای او جدی‌تر است. او روی افزایش سرعت بازیکنان در کارهای تاکتیکی و همچنین هماهنگی بیشتر نفرات اصرار دارد و کادرفنی‌اش نیز فشار به بازیکنان را بیشتر کرده‌اند. تا پیش از این توصیف بازیکنان از تمرینات نشان از جدیت کادرفنی داشت. این جدیت در اردوی ترکیه چند برابر شده و این نشان می‌دهد که چرا استراماچونی اصرار دارد بازیکنان شب‌ها زودتر بخوابند.  او تیمش را در ترکیه هوشیار و آماده می‌خواهد.

 

* نویسنده:  هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها