• ۱۷ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

مصائب دشوار «ایرج عرب» بودن

اینکه عرب مدیر خوبی است یا نه، در آینده مشخص می‌شود. در این دو ماه سراسر تنش، زمان مناسبی برای ارزیابی کردن او نبوده، ضمن اینکه فصل نقل‌وانتقالات را باید در انتهای آن قضاوت کرد، نه در میانه‌هایش.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، این روزها «عرب بودن» کار بسیار دشواری است. منظور از عرب، قوم عرب نیست بلکه ایرج عرب است که این روزها روی صندلی داغ مدیریت پرسپولیس نشسته و از صبح تا شب مشغول فحش خوردن از هوادارانی است که هر روز بهانه جدیدی علیه او پیدا می‌کنند.

 یک روز شایعه جدایی برانکو، یک روز شایعه توافق او با یک باشگاه عربستانی، یک روز انتشار خبر جدایی قطعی و پیوستنش به باشگاه جدید، یک روز شایعات منتشرشده مبنی‌بر شکایت برانکو و دستیارانش به فیفا، یک روز ناتوانی و تاخیر او در انتخاب مربی جدید و تلاش‌های نافرجام برای انتخاب مربی جدید و تازه، حالا که به نظر می‌رسد اوضاع برای پرسپولیس او آرام شده، دو ضدحمله داغ دیگر؛ یکی مصاحبه داغ برانکو با تسنیم و دومی پیوستن رضا شکاری به تراکتورسازی و از دست دادن خریدی که بی‌اندازه روی پرسپولیسی بودن او تبلیغ شده بود.

همین دو ضدحمله خطرناک کافی بود تا عرب دوباره روی سیبل هدف پرسپولیسی‌ها در فضای مجازی گیر بیفتد.

اینکه عرب مدیر خوبی برای پرسپولیس می‌شود یا نه را نمی‌شود خیلی حدس زد، اما این مورد قابل‌انکار نیست که به او قرار نیست فرصتی داده شود. جدایی برانکو قربانی می‌خواهد و عرب چه بخواهد و چه نخواهد با صندلی خود تاوان این جدایی را پرداخت خواهد کرد. مساله فقط زمان رخ دادن این اتفاق است حتی اگر خودش تمام تلاشش را برای جلوگیری از این اتفاق انجام بدهد. تا امروز هم عرب مقبولیتی روی سکوها یا در رسانه‌ها به دست نیاورده. همه او را به چشم مدیری نگاه می‌کنند که قرار است جایش را به نبی بسپارد. اینکه این شایعات چقدر جدی است یا اینکه کی به واقعیت می‌رسد، مساله مهم و قابل‌توجهی نیست. مساله مهم این است که شکنجه کردن یک مدیر بابت اتفاقی که قرار نبوده رقم بخورد و نمی‌توانسته آن را حدس بزند، کار درست یا منصفانه‌ای نیست.

کمتر کسی باور می‌کرد برانکوی مهربان و خیرخواه و چشم و دل سیر که مدام تاکید می‌کرد پول‌ها را به من ندهید، چراکه به آن نیازی ندارم، این‌گونه مشغول تهیه کردن جواز خروجش از کشور باشد!

اینکه عرب مدیر خوبی است یا نه، در آینده مشخص می‌شود. در این دو ماه سراسر تنش، زمان مناسبی برای ارزیابی کردن او نبوده، ضمن اینکه فصل نقل‌وانتقالات را باید در انتهای آن قضاوت کرد، نه در میانه‌هایش. پرسپولیس دو سه هفته دیرتر از استقلال وارد بازار شد، اما برخلاف استقلال با بحران جداشدن ستون فقراتش مواجه نشد. این همان نکته مثبتی است که شاید–تنها شاید– بتواند زمان عقب‌افتاده را جبران کند.

 

* نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها