• ۱۶ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سریع و خشن؛ این هم استرالیا، بعدی لطفا!

و امروز جشن صعود والیبال ایران در اردبیل

پیروزی ایران در برابر خروس‌ها صعودمان را به فینال قطعی می‌کند و به‌نوعی بازی‌های هفته پنجم در بلغارستان تشریفاتی خواهد بود.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، از ساعت 18:30 دقیقه روز شنبه دو تیم ایران و استرالیا در چارچوب هفته چهارم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در سالن مملو از جمعیت رضازاده اردبیل به مصاف هم رفتند که در پایان ملی‌پوشان ایران با ارائه یک نمایش بی‌نقص و برتر نسبت به حریف نه‌چندان قدرتمند خود موفق شدند با نتیجه  3 بر صفر به برتری برسند و به دهمین پیروزی خود در یازدهمین مسابقه این فصل دست پیدا کنند. حالا جایگاه شاگردان کولاکوویچ در صدر جدول تثبیت شد و آنها به امتیاز 30 رسیدند. سرخ‌پوشان در بازی برابر کانگوروها به ترتیب با نتایج 25بر19، 25بر19 و 25بر14 به برتری رسیدند.


 چگونه استرالیا، دست‌ها را بالا برد؟

سعید معروف، امیر غفور، فرهاد قائمی، جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع‌کننده ایران در بازی مقابل حریف سنتی والیبال‌مان بودند. کولاکوویچ در این بازی به دو دریافت‌کننده اصلی خود یعنی عبادی‌پور و فیاضی استراحت داد، موسوی هم برای بهبود مصدومیت خود روی نیمکت نشست. استرالیا کار را بهتر آغاز کرد و 3 بر صفر جلو افتاد. آنها تا وقت استراحت فنی دوم با ملی‌پوشان پایاپای پیش آمدند، ولی رفته‌رفته زمام کار در دست تیم میزبان قرار گرفت. معنوی‌نژاد هم که شروع خوبی نداشت دوباره به‌جای خود برگشت و توانست نمایش قابل توجهی داشته باشد. استرالیا که از دو بازیکن اصلی خود در بازی مقابل ایران استفاده نمی‌کرد در ست دوم هم حرفی برای گفتن مقابل اسپک‌های قدرتمند ایران نداشت. اشتباهات بازیکنان استرالیا هم مزید بر علت شد تا اختلاف امتیازات زیاد شود. امیر غفور در این ست هم نشان داد پس از یک فصل بازی در ایتالیا، چقدر پیشرفت کرده است. امتیاز 25 ست دوم توسط دفاع روی تور اصغر مجرد برای ایران به‌دست آمد تا این ست نیز مانند ست اول 25 بر 19 به‌سود ایران تمام شود. شروع توفانی ایران در ست سوم باعث شد تا نخستین وقت استراحت فنی در پوئن 8 بر 2 به سود ایران رقم بخورد. دفاع روی تور کاملا برتر از سوی بازیکنان ایران و بازی بسیار پراشتباه از بازیکنان استرالیا، دلیل یک‌طرفه شدن این بازی و کسب پیروزی ارزشمند برای ایران بود. ست سوم این بازی با نتیجه 25 بر 14 به‌سود ایران تمام شد و شاگردان کولاکوویچ 3 بر صفر پیروز شدند.

 همان همیشگی، امیر غفور

در این بازی امیر غفور با کسب 16 پوئن، امتیازآورترین بازیکن ایران و بازی بود و جفری استاکتون نیز 11 امتیاز برای استرالیا کسب کرد. ملی‌پوشان در این دیدار 31بر28 در حمله، 10بر3 در دفاع روی تور و 8بر2 در سرویس از حریف خود بهتر عمل کردند و همین عملکرد باعث شد تا به این پیروزی دلچسب برسند.

 جشن صعود مقابل چشمان فرانسوی‌ها

شاگردان کولاکوویچ با توجه به بردهایی که به دست آوردند فقط باید روی کاغذ صعود خود به جمع 6 تیم پایانی را مسجل کنند. آنها امروز از ساعت 18:30 میزبان فرانسه خواهند بود. فرانسه‌ای که با تمام توان خود به اردبیل نیامده اما هر دو بازی قبلی‌اش در این شهر را با پیروزی پشت‌سر گذاشته است. پیروزی ایران در برابر خروس‌ها صعودمان را به فینال قطعی می‌کند و به‌نوعی بازی‌های هفته پنجم در بلغارستان تشریفاتی خواهد بود. حالا همه منتظر بازی امروز هستند تا تیم دوست‌داشتنی کولاکوویچ جشن صعود برپا کند.

 

* نویسنده : نوید استادرحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

یادداشتهای روزنامه فرهیختگانیادداشت

محمدامین ایمانجانی:

وجدان را دستگیر نکنید

حسن بهشتی‌پور:

توپ در زمین اروپا

ابوالفضل ظهره‌وند:

تعهدات در حال متوازن شدن است

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها