• ۱۶ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» بررسی کرد: محبوبیت بامدادی مستر CQ

رونمایی از کی‌روشی پورهای کلمبیایی و پرتغالی

حالا کلمبیا گام بلندی برای رسیدن به دور یک‌چهارم نهایی برداشته است. آنها می‌خواهند به دومین قهرمانی خود در کوپا برسند و باید دید کی‌روش می‌تواند سه‌رنگ‌ها را به آرزوی دیرینه‌شان برساند یا خیر. فعلا که ایام به کام این مرد پرتغالی است و با برد اخیر، محبوبیتش در بین رسانه‌ها و مردم کلمبیا چند برابر شده است.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، شب دوم رقابت‌های کوپای آمریکا شاهد وقوع نخستین شگفتی جام بود.  تیم ملی فوتبال کلمبیا در فونته نوا توانست دست به کار بزرگی بزند و آرژانتین را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد. سه‌رنگ‌ها پس از 12 مسابقه از سد آلبی سلسته گذشتند و در متن این برد، کارلوس کی‌روش قرار داشت. کسی که سال گذشته در آن روز توانست با ایران، مراکش را شکست دهد و این بار با دو گل مسی و دوستانش را از پیش رو برداشت تا انتقام باخت در جام‌جهانی 2014 را از شماره 10 آبی‌سفیدها بگیرد.  کلمبیا در برابر آرژانتین از هم گسیخته و ناموزون لیونل اسکالونی از همان ابتدا برتر و سزاوارتر بود. آنها توپ را بهتر در زمین می‌چرخاندند و با شور و حرارت بیشتری در جنگ‌های تن‌به‌تن شرکت می‌کردند. با این حال در 45دقیقه دوم این آرژانتین بود که جلو بود و یکی دو موقعیت جدی را هم خلق کرد ولی دقیقا در همین دقایق کلمبیا با استفاده از تعویض‌های طلایی سرمربی پرتغالی‌اش به دو گل رسید و باعث شد تا آلبی سلسته بعد از سال 1979 دوباره در دیدار نخست خود در کوپای آمریکا شکست بخورد. آنها در 13 دیدار مرحله گروهی پیشین خود، شکستی را پذیرا نشده بودند. 

طبیعتا بعد از این نتیجه فشار رسانه‌ها روی مسی رفت. ابر ستاره‌ای که باز هم در تیم ملی کشورش چهره‌ای مغموم داشت. مسی تنهاتر از همیشه به نظر می‌رسید و اسکالونی نشان داد اصلا پتانسیل شکستن طلسم 26 ساله آرژانتین را ندارد. آنها حرفی برای گفتن نداشتند و اکثر موقعیت‌های آنها روی شوت از راه دور یا نبوغ کاپیتان‌شان رقم خورد. با این حال در طرف روبه‌رو همه از تیم یکدست کلمبیا تمجید کردند و اکثر این تحسین‌ها به سمت مستر CQ سرازیر شد.  رسانه‌های پرتغالی حسابی از این برد خوشحال بودند چراکه می‌توانند همچنان به ناکامی‌های مسی در سطح ملی امیدوار باشند و هموطن خود یعنی رونالدو را موفق‌تر از او بدانند.

نشریه «اوجوگو» تیتر زد: «یک پرتغالی مسی را شکست داد»، وب‌سایت «آبولا» هم تیتر «کلمبیا با کی‌روش آرژانتین را تسلیم کرد» را روی خروجی خود قرار داد. 

«پابلیکو» با تیتر «کی‌روش مسی را سورپرایز کرد» به تشریح بازی کلمبیا و آرژانتین پرداخت. ولی در این بین گزارش سایت کلمبیایی «اِل تیِمپو» در نوع خود جالب توجه بود. آنها به تفاوت‌هایی که در تیم ملی‌شان ایجاد شده بود اشاره و به‌شدت از کارلوس کی‌روش تمجید کردند: «خیلی واضح است که پیشرفت کرده‌ایم. تیم از نظر دیسیپلین و کارهای تاکتیکی به مراتب بهتر از قبل شده است. خدا را شکر این تغییرات مثبت به وضوح مشخص بود و نتیجه هم داد. روح تیمی در بین بازیکنان جریان داشت و بازیکنانی نظیر فالکائو و خامس توانستند کمک حال ما باشند. تیم ورک ما بهتر از آرژانتین بود و تمرکز بازیکنان در تمام صحنه‌ها مشخص بود. با این حال تازه ماموریت تیم ما آغاز شده و هنوز کاری نکرده‌ایم. این نخستین گام بود و باید فراموشش کنیم و خود را برای جنگ‌های بعدی مهیا کنیم.» 

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پس از بازی گفت: «در طول 90 دقیقه مسابقه و در لحظاتی که آرژانتین بر بازی سوار بود، ما توانستیم برنامه تاکتیکی خودمان را حفظ کنیم و با پاس‌های‌مان مانع از هم گسستن تیم شویم. کلمبیا در اجرای این برنامه، همیشه بسیار آماده، سریع و قوی بوده است. ما راه‌های نفوذ آرژانتین به سمت دروازه‌مان را بستیم. تیم ما بازی خوبی را به نمایش گذاشت و شخصیت خودش را نشان داد.  بازیکنان من در تمام طول مسابقه نظم تاکتیکی و انسجام‌شان را حفظ کردند. ما راهی برای داشتن دو یا سه بازیکن در اطراف توپ پیدا کردیم که این شیوه به ما برای رویارویی با یک تیم بسیار خوب و پرمهره مانند آرژانتین کمک فراوانی کرد.» 

کی‌روش افزود: «با داشتن یک رویکرد مثبت شما همیشه به دنبال کسب پیروزی خواهید بود و شکر خدا، همه چیز برای ما خوب پیش رفت. داستان بازی بعدها قطعا متفاوت خواهد بود اما مهم‌ترین چیز این است که درس‌هایی که از این بازی گرفتیم را به کار ببندیم و انسجام‌مان و روحیه کار گروهی را حفظ کنیم.»

  حالا کلمبیا گام بلندی برای رسیدن به دور یک‌چهارم نهایی برداشته است. آنها می‌خواهند به دومین قهرمانی خود در کوپا برسند و باید دید کی‌روش می‌تواند سه‌رنگ‌ها را به آرزوی دیرینه‌شان برساند یا خیر. فعلا که ایام به کام این مرد پرتغالی است و با برد اخیر، محبوبیتش در بین رسانه‌ها و مردم کلمبیا چند برابر شده است.

 

* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها