• ۸ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بزرگان جهان محو تماشای قدرت والیبالیست‌های ما

صدرنشین مقتدر، ایران قدرتمند

آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه برگزار شد و تیم‌ملی والیبال ایران موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر مقابل حریف به پیروزی برسد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم‌ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با نتیجه قاطع برابر روسیه به پیروزی رسید تا با ۲۴ امتیاز در صدر جدول این رقابت‌ها قرار بگیرد.  به گزارش خبرنگار مهر، آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه برگزار شد و تیم‌ملی والیبال ایران موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر مقابل حریف به پیروزی برسد. میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، محمد موسوی، پوریا یلی، امیر غفور، علی شفیعی و محمد‌رضا حضرت‌پور یاران ایگور کولاکوویچ در شروع بازی برابر روسیه بودند.

  ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

امتیاز نخست این ست برای ملی‌پوشان ایران ثبت شد. شاگردان ایگور شروع خوبی در ابتدای بازی داشتند و موفق شدند اختلاف امتیاز ۳ را ایجاد و با نتیجه ۵ بر ۲ از حریف سبقت بگیرند. نخستین تایم استراحت فنی با برتری ۸ بر ۶ ملی‌پوشان همراه بود. روس‌ها مرتکب اشتباهات زیادی شدند و همین باعث برتری امتیازی ایران شد تا دومین تایم استراحت فنی نیز ۱۶ بر ۱۲ به‌سود ملی‌پوشان همراه شود. درنهایت ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد.

  ست دوم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران

روس‌ها برخلاف ست نخست که بازی را بد آغاز کرده بودند و اشتباهات زیادی داشتند در این ست عملکرد بهتری از ملی‌پوشان ایران از خود نشان دادند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ با پیروزی پشت‌سر گذاشتند. با ایجاد اختلاف ۵ امتیازی روس‌ها، ایگور کولاکوویچ مجبور به تقاضای تایم استراحت شد تا با وقفه مانع از افزایش اختلاف امتیاز شود. روس‌ها موفق شدند با نمایش بهتر در این ست در آمار حمله، دفاع و سرویس با ایران برابر شوند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به‌سود خود تمام کنند. سرویس‌های خوب سعید معروف باعث شد ایران کمی اختلاف امتیاز را کاهش دهد و امیر غفور با آبشار زیبا امتیاز ۱۳ را برای ایران کسب کرد. ایران به روند خوبش ادامه داد و توانست بازی را به تساوی بکشد و سپس با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ پیروز شود. در این ست، وقتی بازی ۲۴ بر ۲۳ به‌سود ایران شد، تصمیم داور در رد امتیاز ایران باعث وقفه در جریان مسابقه و اعتراض ملی‌پوشان کشورمان شد که درنهایت داور رای خود را تغییر و امتیاز را به تیم ایران داد.

  ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران

امتیاز نخست این ست برای ملی‌پوشان ایران ثبت شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ که بازی باخته ست دوم را با پیروزی تغییر دادند در این ست از ابتدا اجازه پیشتازی از روس‌ها را گرفتند و با ایجاد اختلاف ۳ امتیاز ۵ بر ۲ پیش افتادند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به‌سود ملی‌پوشان همراه شد. رفته‌رفته درصد اشتباهات روس‌ها بالا رفت و یاران با‌تجربه ایران از این موقعیت استفاده کردند تا همچنان تیم برتر زمین باشند. ایران با برتری در سرویس، حمله و دفاع موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی برسد.  تیم‌ملی والیبال ایران با این پیروزی، هفته سوم لیگ ملت‌ها را بدون شکست پشت‌سر گذاشت و با ۸ پیروزی و ۲۴ امتیاز قاطعانه در صدر جدول رده‌بندی باقی ماند تا مانع صعود روسیه به صدر جدول شود.  ملی‌پوشان در هفته چهارم رقابت‌ها که به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود با تیم‌های استرالیا، پرتغال و فرانسه بازی خواهند کرد. 

ملی‌پوشان ایران در 6 دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول‌لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.  بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی‌پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم‌ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.  تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار‌ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

یادداشتهای روزنامه فرهیختگانیادداشت

محمدامین ایمانجانی:

وجدان را دستگیر نکنید

حسن بهشتی‌پور:

توپ در زمین اروپا

ابوالفضل ظهره‌وند:

تعهدات در حال متوازن شدن است

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها