• ۸ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

شکست یاران کوبیاک با کامبک بلندقامتان ایران

ملی‌پوشان ایران در مصاف با تیم لهستان در ست پنجم نیز تیم برتر میدان بودند و ۱۵ بر ۸ پیروز شدند تا بردی دیگر در لیگ ملت‌ها کسب کنند و به صدرنشینی در جدول رده‌بندی ادامه دهند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، شب گذشته و از ساعت ۱۸:30 تیم‌ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در ارومیه به مصاف تیم لهستان رفت. در این دیدار ایران با ترکیب میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، سید‌سعید معروف (کاپیتان)، علی شفیعی، امیر غفور و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به میدان رفت و در ست اول با ارائه عملکرد بهتر توانست ۲۵ بر ۲۰ پیروز شود، اما در ست‌های دوم و سوم   ۲۵ بر۲۱  و 25بر 18 لهستانی‌ها توانستند پیروز شوند. با این حال شاگردان کولاکوویچ بازگشت خوبی به مسابقه داشتند و در ست چهارم با ارائه بازی برتر توانستند ۲۵ بر ۱۷ پیروز شوند و کار را به ست پایانی بکشانند.

ملی‌پوشان ایران در ست پنجم نیز تیم برتر میدان بودند و ۱۵ بر ۸ پیروز شدند تا بردی دیگر در لیگ ملت‌ها کسب کنند و به صدرنشینی در جدول رده‌بندی ادامه دهند. ایران امروز در آخرین دیدار خود از هفته سوم لیگ ملت‌ها به مصاف روسیه می‌رود.

 عذرخواهی فدراسیون به‌جای کوبیاک

پیش از آغاز بازی، بر خلاف توصیه فدراسیون جهانی نامه عذرخواهی کوبیاک قرائت نشد، بلکه تنها نامه عذرخواهی فدراسیون لهستان از مردم ایران خوانده شد. در این نامه آمده است: «پیرو مصاحبه تأسف برانگیز و کاملا نامناسب میشل کوبیاک، کاپیتان تیم‌ملی بزرگسالان لهستان، درمورد مردم ایران، فدراسیون والیبال لهستان قصد دارد مراتب عذرخواهی صادقانه و خالصانه خود را درخصوص صحبت ایشان فراهم آورد. با اظهار تأسف عمیق درخصوص صحبت‌های ایشان، اطمینان خاطر حاصل کنید فدراسیون لهستان تحت هیچ گونه شرایطی، چنین رویکرد جنون‌آمیزی را ندارد. فدراسیون والیبال لهستان از منشور اخلاقی المپیک مبنی‌بر حفظ کرامت انسانی و هویت ملی و برگزاری بازی جوانمردانه با رقبای بین‌المللی پیروی می‌کند و چنین تعهدی در قبال فدراسیون والیبال ایران هم وجود دارد و هرگونه اظهارنظر و اقدام توهین‌آمیز و نژادپرستانه و ضد‌اخلاقی را به‌شدت محکوم می‌کند. فدراسیون والیبال لهستان، پیرو رفتار غیرقابل قبول بازیکن ما، اقدامات سختگیرانه‌ای را درنظر گرفته است تا رفتار غیرمودبانه، گستاخانه و غیراخلاقی وی را جبران کند. فدراسیون والیبال لهستان ضمن اظهار تأسف عمیق از به وجود آمدن این مساله، هرگونه اقدام لازم برای جلوگیری از این‌گونه وقایع را فراهم خواهد آورد. امیدواریم تعامل خوبی را که سال‌ها میان ایران و لهستان برقرار بود، به‌زودی بازگردد.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

یادداشتهای روزنامه فرهیختگانیادداشت

محمدامین ایمانجانی:

وجدان را دستگیر نکنید

حسن بهشتی‌پور:

توپ در زمین اروپا

ابوالفضل ظهره‌وند:

تعهدات در حال متوازن شدن است

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها