تازه‌ها :
قبلی بعدی
 
رشته‌های پولساز جهان معرفی شدند
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۱
رشته‌های پولساز جهان معرفی شدند

فرهیختگان: مشاوران و کارشناسان انتخاب رشته، در سال‌های اخیر به تمام داوطلبان و شرکت‌کنندگان کنکور پیشنهاد می‌کنند کاری به رشته‌ها و شغل‌هایی که طرفداران زیادی دارند، نداشته باشند و با توجه به استعداد و علاقه‌مندی خودشان، دست به انتخاب رشته بزنند.

درواقع حرف اصلی این مشاوران این است؛ با رشته‌های مدشده‌ای مثل مهندسی و پزشکی، کاری نداشته باشید و دنبال رشته‌ای بروید که هم دوستش دارید و هم در بازارکار، داوطلبان کمتری دارد. آنها برای این توصیه مهم دلیل هم‌ می‌آورند و تعداد مهندسان و پزشکان بیکار این روزها را مثال می‌زنند. نشریه نیوجاب نیویو، یک نشریه معتبر در حوزه مشاغل است که در اولین شماره سال 2013، همین توصیه مهم مشاوران و کارشناسان انتخاب رشته را برای مخاطبان خود منتشر کرده و در کنار آن، در گزارشی رشته‌های پولساز این روزهای بازارکار جهانی را معرفی کرده است. آنچه می‌خوانید، هفت رشته مهم و پولساز جهان است که می‌تواند در انتخاب‌های آینده تمام کسانی که این روزها درگیر درس‌خواندن برای آزمون دانشگاه‌ها در سال آینده هستند، به کار بیاید.
1 - حسابداری: براساس اعلام اداره کار ایالات متحده فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته حسابداری، بسیار مورد توجه هستند.
2 – مدیریت: کارخانه‌ها و شرکت‌ها همیشه به دنبال کشف و استخدام استعدادهای متخصص در امر مدیریت هستند، چراکه بسیاری از شرکت‌ها به دنبال راهکارهایی جهت کنترل هزینه‌های خود در نتیجه افزایش بازدهی هستند.
3- علوم کامپیوتر: رشته‌های مرتبط با کامپیوتر نیز در 2013 بازار بسیار خوبی دارند و به دلیل ارتباط با حرفه‌های خاص و نیاز به مهارت‌های منحصربه‌فرد همیشه مورد توجه هستند.
4 - علوم ارتباطات: این رشته در راستای رشد روزافزون شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی بسیار مورد تقاضا است. در حقیقت مادامی که ارتباطات در دنیا ادامه دارد تقاضا در این رشته نیز ادامه خواهد یافت.
5- طراحی گرافیک: انتخاب این رشته در سال جدید تحصیلی از این لحاظ ارزشمند است که مسائل بسیاری در اینترنت وجود دارند که باید به آنها رنگ و لعاب بخشید تا سبب گرایش بصری افراد شوند. پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای این رشته حد فاصل سال‌های 2010 تا 2020 با رشد 61 درصدی مواجه شود. این مشاغل شامل طراحی‌ سیستم‌های کامپیوتری و سایر رشته‌های مرتبط با آن می‌شود.
6- مهندسی مکانیک: مهم‌ترین دلیل مورد اقبال بودن این رشته، توجه شرکت‌ها و کارخانه‌ها به بهبود کیفیت تولیدات‌شان است. دلیل عمده دیگر نیز رشد و توسعه در زمینه انرژی خورشیدی است. مشاغل در این رابطه نیز همیشه به دنبال تامین نیازها و خواسته‌های مردم هستند. بدیهی است افرادی که اطلاعات به‌روز در زمینه فناوری‌های روز را دارند با چشم‌انداز بهتر شغلی روبه‌رو خواهند بود.
7- مهندسی نفت: در حال حاضر، جهان با کمبود سوخت مواجه‌ است، دانشگاه‌ها در تربیت آنی و کافی فارغ‌التحصیلان این رشته با محدودیت زمانی مواجه هستند. در همین رابطه اداره کار ایالات متحده اعلام داشته است که برای هر یک از پروژه‌های حفاری نیاز به مهندسان بیشتری دارند، چراکه فرآیند حفاری نفت بسیار پیچیده‌تر شده است.
 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • برگزیده‌ها
صفحه نخست arrow زندگي arrow رشته‌های پولساز جهان معرفی شدند
0.4062