تازه‌ها :
قبلی بعدی
 
اخبارالمپیک+تصویر
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
۰۴ مر ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۳ تعداد بازدیدها: ۱۶۵۵

فرهیختگان آنلاین: اخبارالمپیک

 

قهرمان وزنه برداری جهان دسته 85 کیلوگرم گفت : در حالی که تمرکز من روی کسب مدال طلای المپیک لندن است، در صورت امکان قصد رکوردشکنی نیز دارم .

 کیانوش رستمی در گفت و گو با سایت کمیته ملی المپیک عنوان داشت : وضعیت جسمانی خوبی دارم. با تمرکز بالا روی مسابقات لندن، از نظر روحی هیچ استرسی ندارم .

وی با اشاره به این مطلب که به نظرم المپیک با مسابقات دیگر فرقی ندارد، خاطر نشان کرد : من به بهترین وجه تمرین می کنم و به آمادگی خود اطمینان دارم. این ذهنیت باعث می شود تا در مسابقات موفق ظاهر شوم.

قهرمان وزنه برداری جهان با اشاره به این مطلب که تلاش می کنم عملکرد بهتری نسبت به مسابقات جهانی پاریس داشته باشم، تاکید کرد : تیم با توجه به تمرین های انجام شده نسبت به دوره قبل المپیک می تواند نتیجه بهتری کسب کند.
 
 
 
 
شناگر اعزامی به المپیک لندن گفت : قصد دارم در بین شناگران آسیایی حاضر در مسابقات بهترین عملکرد و جایگاه را داشته باشم.
محمد بیداریان در گفت و گو با سایت کمیته ملی المپیک عنوان داشت : آمادگی خوبی نسبت به مسابقات ترکیه و مالزی دارم و امیدوارم عملکرد خوبی هم داشته باشم ولی نباید امید به کسب مدال در مسابقات المپیک داشته باشیم.

وی تاکید کرد : هدف اصلی من کاهش رکورد شنای ایران در المپیک لندن است که طی 3 دوره مسابقات گذشته المپیک تغییری نکرده است .

شناگر اعزامی به المپیک لندن گفت : در المپیک پکن نتوانستم مسابقه بدهم ولی پس از 4 سال انتظار می خواهم تلاش خود را برای موفقیت انجام دهم.

بیداریان در خصوص مسابقات 2012 لندن تاکید کرد : به نظرم مسابقات المپیک محل حضور آماده ترین هاست. المپیک مثل سایر مسابقات است، اسم بزرگی دارد ولی نباید از آن ترسید.
 
 
 
 
 
تیم ملی وزنه برداری که تمرینات سختی را برای حضور در بازیهای المپیک لندن پشت سر گذاشته است یکی از امیدهای کسب مدال برای کاروان اعزامی کشورمان محسوب می شود که در این بین بهداد سلیمی جایگاه ویژه ای دارد.

قهرمان فوق سنگین وزنه برداری جهان گفت : برای رکوردشکنی  در دسته 105+ باید شرایط مسابقه را بسنجم، آن وقت تصمیم می گیرم که به رکورد المپیک حمله کنم یا خیر.

بهداد سلیمی در گفت و گو با سایت کمیته ملی المپیک گفت : در مسابقات وزنه برداری المپیک لندن تمام تلاش خود را می کنم تا با کسب مدال طلا دل مردم را شاد کنم.

وی در خصوص نتیجه تیمی وزنه برداران در المپیک 2012 لندن تاکید کرد : روحیه نفرات اعزامی خوب  و بدن ها آماده است. اگر بدن ها طی دو هفته آتی در فرم نگه داشته شود، می توانیم نتیجه تیمی خوبی کسب کنیم.
 
 
تیم های ملی بوکس،شنا و گروه نخست وزنه برداری به همراه گروه خبرنگاران وارد شهر لندن شده و مورد استقبال کادر سرپرستی کاروان کشورمان قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛تیم های ملی بوکس،شنا و گروه نخست وزنه برداری به همراه خبرنگاران و عکاسان که بامداد امروز تهران را به مقصد لندن ترک کرده بودند  وارد این شهر شده و مورد استقبال اصغر رحیمی و دیگر اعضای کادر سرپرستی کاروان اعزامی کشورمان قرار گرفتند.
ملی پوشان کشورمان بعد از استقبال از سوی کادر سرپرستی کاروان اعزامی کشورمان در دهکده بازیهای مستقر شده و کاروان خبری کشورمان نیز به مرکز خبری و محل اقامت خود رفتند.
 
 
 
پیش از برگزاری مراسم رسمی افتتاحیه سی امین دوره بازی های المپیک 2012 لندن، کمانداران کشورمان به مصاف حریفان خود می روند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ میلاد وزیری و زهرا دهقان دو ملی پوش کشورمان در رشته تیراندازی با کمان روز جمعه 6 مرداد ماه پیش از مراسم افتتاحیه به رقابت با 63 کماندار خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش؛ مسابقات تیراندازی با کمان بازی های المپیک 2012 لندن در زمین کریکت لردز برگزار خواهد شد. زمین کریکت لردز در سال 1814 میلادی تاسیس شده و قدیمی ترین موزه ورزش جهان را در خود جای داده است.

گفتنی است؛ روز جمعه 6 مرداد ماه، میلاد وزیری و زهرا دهقان دو ملی پوش کماندار کشورمان به ترتیب در ساعت های 9 صبح  و 13 به وقت محلی با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.
 
 
 
 
 
 
حمید سوریان یکی از استثنائات تاریخ کشتی ایران است و شرایط سختی را پشت سر گذاشته است. سوریان در مسابقات جهانی استانبول غائب بود و سختی بسیاری متحمل شد تا در شرایط ایده آلی قرار بگیرد. با توجه به آمادگی سوریان بعید می دانم کشتی گیر موفق به شکست وی شود.

جمشید خیرآبادی  مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت و گو با سایت کمیته ملی المپیک افزود : از امروز تمرینات سرعتی را در دستور کار خود قرار داده  و تا روز اعزام به لندن و مسابقات المپیک ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد : کشتی گیر مصدوم نداریم، بچه ها در شرایط بدنی ایده آل قرار داشته و با روحیه مصمم به کار خود ادامه می دهند تا در روز مسابقات به مصاف رقبای خود بروند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که در کدام اوزان شانس کسب مدال داریم ، خاطر نشان کرد : ما در6 وزن کشتی گیر صاحب مدال جهانی داریم. حمید سوریان و قاسم رضایی کشتی گیران اوزان 55 و 120 تجربه حضور در مسابقات المپیک را دارند. به نظر من هر 6 کشتی گیر فرنگی کار ما شانس کسب مدال دارند.


خیرآبادی با اشاره به این مطلب که همیشه مسائل داوری در کشتی وجود داشته است تاکید کرد : متاسفانه در رقابتهای مهم جهانی ناداوری وجود داشته به همین دلیل به کشتی گیران گوشزد کرده ایم چنانچه کشتی در شرایط برابر پیش برود، حق ما را به راحتی پایمال می کنند پس باید مقتدرانه روی تشک ظاهر شویم.
 
 
 
 
 
مسابقات فوتبال مردان در سی امین دوره بازی های المپیک نوین با رویایی هندوراس و مراکش آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، روز 5 شنبه هفته جاری و در فاصله یک روز تا افتتاح رسمی مسابقات، رقابت های فوتبال مردان با  برگزاری رقابت ها در گروه های چهارگانه آغاز می شود.

جدول مسابقات با توجه به زمان برگزاری به شرح ذیل است : از گروه چهارم و از ساعت 12 به وقت محلی تیم های هندوراس و مراکش به مصاف هم می روند، گروه دوم و ساعت 14:30 مکزیک و کره جنوبی با هم مصاف می دهند، در دومین مسابقه گروه چهارم و از ساعت 14:45 اسپانیا مقابل ژاپن صف آرایی می کند، از گروه اول تیم اروگوئه ساعت 17 به مصاف امارات می رود.

در ادامه مسابقات و از گروه دوم، تیم های گابن و سوئیس از ساعت 17:15مقابل هم صف آرایی می کنند، از گروه سوم 2 بازی همزمان انجام و تیم های بلاروس و نیوزیلند، برزیل و مصر از ساعت 19:45 برای برتری به میدان می روند. در آخرین دیدار روز جمعه و از ساعت 20 انگلیس به دیدار سنگال می رود.  
   
 سی امین دوره بازی های المپیک روز جمعه 27 جولای با انجام مراسم افتتاحیه برگزار خواهد شد.  
 
 
 
 
 
ونلاک و مندویل نماد بازیهای المپیک لندن بوده و بیانگر ثبت رویدادهای این مسابقات از دریچه دوربین است.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ به دنبال نمادهای بازی های المپیک پیشین همچون کوآتچی و میگا(نماد بازی های المپیک 2010 ونکوور)،کوبی(بارسلون 1992) و میشا( مسکو 1980)، بازی های المپیک 2012 لندن نیز دو نماد به نامها ونلاک دارد.
ونلاک از یکی از دو آخرین قطره فولاد ذوب شده مورد استفاده برای ساخت استادیوم المپیک لندن درست شده و دارای پوششی درخشان ودارای یک چشم می باشد. سر ونلاک از چراغ های تاکسی مشکی لندن الهام گرفته و سه نقطه روی سر هم 3 پله سکوی افتخار را نشان می دهد. یک چشم ونلاک نیز نمایانگر عدسی دوربین عکاسی می باشد تا همه به فکر ثبت خاطرات خوبی با دوربین های خود از این مسابقات باشند. ونلاک پنج دستبند به رنگ حلقه های المپیک را در دست دارد.
 
 
 
 
خوشبختانه کلیه اعضای کاروان ورزش ایران در دهکده بازی های المپیک در صحت و سلامت کامل به سر می برند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ،دکتر لطفعلی پورکاظمی درباره آخرین اخبار پزشکی بازی های المپیک لندن، اظهار کرد: پس از راه اندازی کلینیک پزشکی کاروان ورزش کشورمان، روز گذشته به اتفاق همکارانم در تیم پزشکی اعزامی، بازدیدی از مرکز کنترل دوپینگ بازی ها و همچنین بیمارستان مستقر در دهکده بازی ها که در مجاورت کلینیک ایران قرار دارد، به عمل آوردیم . خوشبختانه این مرکز  به تجیهزات کاملی از جمله سی تی اسکن، ام آر. آی، ر ایدولوژی، تجهیزات فیزیوتراپی، امکانات آب درمانی، دندانپزشکی و غیره مجهز است و مسئولان پزشکی بازی ها به خوبی همه موارد احتمالی را پیش بینی کرده اند.علاوه بر این 3 بیمارستان در مرکز شهر لندن نیز به همین منظور درنظر گرفته شده است و همه چیز از نظر پزشکی در سطح عالی است.

 وی افزود: در جریان این بازدید هماهنگی های لازم را با مسئولان بیمارستان به عمل آوردیم تا در صورت بروز هر گونه مشکل حادی برای اعضای کاروان کشورمان سریعا مصدوم یا بیمار مربوطه در این مرکز و همچنین در بیمارستان های سطح شهر تحت مداوا قرار بگیرد.

 رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد:خوشبختانه در حال حاضر کلیه اعضای کاروان ایران یعنی کسانی که تا به حال وارد لندن شده اند، در سلامت کامل به سر می برند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
 
 
 
 
 
مدال های بازی های المپیک 2012 لندن که برای ساخت آنها هشت تن فلز طلا، نقره و مس از معادن مغولستان و یوتا در آمریکا استخراج شده است، سنگین ترین و گران ترین مدال ها در تاریخ بازی های المپیک هستند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این مدال ها حدود یک ماه پیش وارد لندن شدند و هم اکنون تحت تدابیر شدید امنیتی در برج لندن که محل نگهداری جواهرات سلطنتی هم هست، نگهداری می شوند.

در المپیک لندن قرار است 4700 مدال بین قهرمانان المپیک و پارالمپیک توزیع شود.

مدال ها برای مدال آوران ارزش بسیاری دارند گرچه طلای بسیار کمی در آنها استفاده شده است.

وزن یک مدال طلا حدود 410 گرم است که فقط شش گرم آن را طلا تشکیل می دهد یعنی معادل 1.34 درصد از کل وزن مدال و بقیه از نقره (92.5 درصد) و مس تشکیل شده است.

اما افزایش بی سابقه قیمت طلا و نقره در سال های اخیر که قیمت این دو فلز را نسبت به المپیک 2008 پکن به دو برابر رسانده است موجب شده که مدال های بازی های لندن به گران ترین مدال های تاریخ المپیک تبدیل شوند.

مدال های امسال از نظر ابعاد نیز به دلیل 85 میلیمتر قطر و 7 میلیمتر ضخامت، سنگین ترین مدال های تاریخ بازی های المپیک تابستانی هستند.

وزن مدال بازی های پکن 200 گرم و تقریبا نصف مدال های المپیک لندن بود.

ولی این رکورد متعلق به بازی های تابستانی المپیک است و در بازی های المپیک زمستانی مدال بازی های 2010 ونکوور با 576 گرم وزن رکوردار است.
طراحی مدال ها هم با نقشی از نایک، الهه پیروزی در یونان، لوگوی المپیک لندن و همچنین تصویری از رودخانه تیمز کار هنرمند بریتانیایی 'دیوید واتکینز' است.
با وجود همه اینها مدال آوران المپیک لندن می توانند از یک چیز مطمئن باشند. کیفیت این مدال ها بسیار بهتر است مدال های بازی های المپیک 1948 لندن است.
مدال آن بازی ها که بعد از جنگ جهانی برگزار شد به قدری پایین بود که به طور مرتب نیاز به پرداخت داشت.
 
 
 
 
آزادکاران المپیکی کشتی ایران در ادامه تمرینات خود دیروز نیز یک جلسه مرور فن اختصاصی را به مدت 230 دقیقه پشت سر گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ، در این تمرین که از ساعت 16 آغاز شد، ابتدا صادق گودرزی با احسان لشکری در یک کلاس آموزشی زیر نظر رسول خادم و اعضای کادر فنی شرکت کردند و در ادامه رضا یزدانی با الیاس بختیاری و کمیل قاسمی با اصغر لاغری با هم سرشاخ شدند.سپس حسن رحیمی با محمد طهماسبی زاده و مهدی تقوی با محمد نادری زیر نظر کادر فنی به تمرین پرداختند.

در این کلاس آموزشی در کنار رسول خادم، رضا لایق، محمد طلایی، علیرضا رضایی، علی بیات، رسول دهقان نژاد و بهتری نیز نکات فنی را به آزادکاران گوشزد کردند.نکته جالب توجه این تمرین تاکید بر رفع نقاط ضعف تک تک کشتی گیران المپیکی بود.

با پایان یافتن این بخش از تمرینات کشتی گیران زیر نظر کیانوش اعتماد مقدم مربی بدنساز تیم ملی در چند تایم بروی تردمیل دویدند تا با قدرت بیشتری به مصاف رقبای خود بروند.

محمد خادم دارنده مدال نقره جهان و مربی سابق تیم ملی و حجت اله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی از نزدیک ناظر این تمرین نفسگیر آزادکاران بودند.
تمرینات آزادکاران تا روز 17 مردادماه زمان اعزام به رقابتهای المپیک 2012 لندن در محل خانه کشتی تهران ادامه می باید و المپیکی ها طبق برنامه فردا دو جلسه تمرین را در برنامه دارند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >
صفحه نخست arrow آرﺷﯿﻮ بخشهای خبری arrow آرشیو فرهیختگان آنلاین arrow اخبار آنلاین ورزش arrow اخبارالمپیک+تصویر